X
A A A A A
-A A A+

Atbalsti Vecāku māju!

0%
Pēdējās 30 dienās vietnē saziedots: 0 €


Vecāku māja ir spēka stacija ģimenēm, kuru bērni ir nonākuši Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā! Uzzini vairāk un seko līdzi saziedotajam: www.vecakumaja.lv

Ziedot

Iepazīsti Vecāku māju tuvāk! Apmeklē jauno mājaslapu: vecakumaja.lv 

Lai Vecāku māja varētu turpināt savu misiju, ir nepieciešams piesaistīt finansējumu nākamajiem gadiem (2023. līdz 2025. gadam 285 tūkstošu eiro apmērā) - tādēļ uzsākta ziedošanas kampaņa “Tuvums dziedē”. Kampaņas galvenā ideja vēsta, ka vecāku tuvums saslimušajiem bērniem ir vienas no labākajām zālēm, tādējādi, esot tuvāk saviem bērniem, var nonākt arī tuvāk viņu atlabšanai. Vecāku māja atbalsta vecākus, lai viņiem būtu spēks atbalstīt savus bērnus.

Par Vecāku māju:

Bērni, nonākot slimnīcā, sastopas ne tikai ar svešām telpām un svešiem cilvēkiem, un nereti nepatīkamiem izmeklējumiem, bet arī ar vientulību un ilgām pēc mājām. Tieši no šiem pārdzīvojumiem bērnus mēģina pasargāt Vecāku māja, ļaujot vecākiem bērnu slimības laikā palikt viņu tiešā tuvumā. Vecāku māja ir mājas uz laiku un māja projām no mājām.

Vecāku māja ir neatņemama ārstēšanās procesa sastāvdaļa, jo vecāki, saņemot šeit atbalstu,  var justies mierīgāki un drošāki, kā arī spēj vairāk veltīt uzmanību un enerģiju savam bērnam. Līdzās iespējai pārnakšņot, Vecāku māja sniedz sadzīvisku atbalstu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vecākiem – izmazgāt un izgludināt drēbes, nomazgāties, pagatavot siltu maltīti, atpūsties no stresa pilnās slimnīcas ikdienas vai, gluži pretēji, izmantot datoru un pastrādāt. Vecāku mājas ērtajā virtuvē bērni kopā ar vecākiem var pagatavot savu iemīļoto ēdienu, pēc kura viņi ir noilgojušies, piemēram, uzcept pankūkas un kaut uz mirkli sajusties kā mājās.

Vecāku māja piedāvā vecākiem iespēju saņemt profesionālu psiholoģisko un garīgās aprūpes atbalstu. Šeit tiek organizēti arī dažādi atbalsta un izglītojošie pasākumi vecākiem – gan bērnu ārstēšanās laikā, gan arī pēc izrakstīšanās no slimnīcas.

Vecāku mājā nakšņojošo vecāku stāsti ir dažādi – dažiem bērni  ārstējas intensīvās terapijas nodaļā, kur vecākiem atļauts uzturēties tikai dienas laikā, citiem bērniņš ir priekšlaikus dzimis un nodaļā ir iespēja palikt tikai vienam no vecākiem u.tml. Vecāku māja ir atvērta arī pašiem pacientiem, viņu māsām, brāļiem un citiem ģimenes locekļiem. Mēs ticam, ka vecāku mīlestība un atbalsts slimojošajam bērnam ir tikpat iedarbīgas kā vislabākās zāles.

Nereti vecāki savās pateicībās par sniegto atbalstu, uzsver Vecāku mājā valdošo mierpilno un sirsnīgo atmosfēru, to raksturojot kā sava veida miera ostu Bērnu slimnīcas teritorijā.

…Vecāku māja ir mūsu glābiņš situācijā, kad ģimenē ir 2 mēnešus vecs zīdainis un 6 gadus vecs bērns, kuram atklāta onkoloģiska saslimšana ar ilgu ārstēšanās laiku. Bez Vecāku mājas vienam no bērniem mammas klātbūtne būtu ļoti ierobežota, bet nekas pasaulē bērnam nav vajadzīgs vairāk par mammu. Man savukārt ir svarīgi nebūt izvēles priekšā starp saviem bērniem. Vecāku māja ir iespēja visai mūsu ģimenei būt kopā un spēks izturēt šo posmu mūsu dzīvē. Tā dod atbalstu un apstākļus, lai šis grūtais ārstēšanas laiks vecākiem paietu vieglāk. Ilze

 

Sirsnīgu PALDIES vēlos pateikt Bērnu slimnīcas fonda Vecāku mājai par sniegto atbalstu grūtā brīdī. Personāla un brīvprātīgo cilvēku labestība, atsaucība un rūpes par mājas iemītniekiem ir nenovērtējamas! Paldies par jaukajām un siltajām telpām, kuras radīja mājas sajūtu. Elīna

Vecāku mājas sniegtās iespējas un atbalsts ir iespējams, pateicoties dāsniem un sirdsgudriem ziedotājiem, kā arī lielai brīvprātīgo darbinieku kopienai, kuri ziedo savu laiku un darbu, lai Vecāku māja būtu atvērta 24 stundas diennaktī. Aicinām arī Jūs mūsu draugu un atbalstītāju pulkā, lai ģimenēm, uzturoties slimnīcā, būtu iespēja kaut uz mirkli sajusties kā mājās!

Sazinies ar mums:

Vecāku mājas tālrunis: 28355353
Vecāku mājas vadītāja: liene.indrane@bsf.lv
Vienības gatve 45, Rīga