Pediatrijas spēļu kabineta izveidošanas mērķis ir medicīniskās spēles veidā, informējot un izglītojot mazos Bērnu slimnīcas pacientus, mazināt bailes, satraukumu par gaidāmajiem izmeklējumiem un procedūrām, kā arī veicināt ne-narkozes pacientu plūsmu.
ZiedotŠobrīd slimnīcā nereti ir situācijas, kad mazie pacienti pirms dažādām ārstnieciskām manipulācijām (piemēram, magnētiskā rezonanse, datortomogrāfija, elektroencefalogramma, PH-metrija u.c.) piedzīvo lielu satraukumu, jo iepriekš nav saskārušies ar konkrētajām situācijām. Bailes no nezināmā bieži ir iemesls pastiprinātai trauksmei un nekontrolētai bērna uzvedībai izmeklējuma laikā, kas nereti var rezultēties ar nenotikušu izmeklējumu.
Lai arī pirms izmeklējumiem un procedūrām māsas un ārsti veic skaidrojošo darbu, cenšoties bērniem un vecākiem pastāstīt, kas ir sagaidāms, tomēr kopumā speciālistiem bērnu emocionālās reakcijas dēļ darbs bieži ir apgrūtināts, nereti izmeklējums ir jāpārtrauc un/vai jālieto vispārējā anestēzija.
Līdz ar to, ņemot vērā pasaules pieredzi un izvērtējot piemērotāko metodi baiļu mazināšanai, Slimnīcā ir uzsākta medicīniskās spēles iniciatīva “Pediatrijas spēļu kabinets’.
Ideja ir veicināt pacientu un vecāku pozitīvu pieredzi komunikācijā un saskarsmē ārstniecības procesa laikā, samazināt māsu un ārstu patērēto laiku pirms manipulācijām procesa izskaidrošanai un bērna nomierināšanai, kā arī mazināt vispārējās anestēzijas pielietošanu manipulāciju laikā gadījumos, kad anestēzija nepieciešama tikai bērna emocionālās reakcijas dēļ.
“Pediatrijas spēļu kabineta” ietvaros bērniem ir iespēja pirms veicamajām manipulācijām speciālista vadībā ar īpaši piemeklētām un pasaulē atzītām medicīniskās spēles metodēm izspēlēt gaidāmās procedūras un situācijas, tādējādi mazinot neziņu, bailes un satraukumu.
Procedūras un manipulācijas, par kurām Spēļu terapeits stāsta:
1) MR Magnētiskā rezonanse, DT Datortomogrāfija
2) RTG Rentgens
3) USG Ultrasonogrāfija
4) EKG Elektrokardiogramma
5) Encefalogramma
6) PH metrija
7) Staru terapija
8) Asins analīzes, katetrs
9) Pulsa oksimetrs
10) anestēzijas maskas lietošana u.c.
Ziedo “Pediatrijas spēļu kabinetam” un palīdzi veidot arvien draudzīgāku vidi mūsu mazajiem Bērnu slimnīcas pacientiem!