X
A A A A A
-A A A+

Braucam mājās!

0%
Pēdējās 30 dienās vietnē saziedots: 0 €


Daudziem bērniem Bērnu slimnīcā ir jāpavada ilgs laiks, pat vairāki mēneši, un viņu iespējas nokļūt mājās ir ļoti ierobežotas gan ģimenes finansiālo apsvērumu dēļ, gan arī slimības specifikas dēļ

Ziedot

Bērnu slimnīca ir Latvijā lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde bērniem. Vidēji diennaktī slimnīcā ārstējas ap 700 bērnu no visas Latvijas. Visi bērni ilgojas pēc brīža, kad varēs doties mājup, taču ne vienmēr tas ir īstenojams. Šī problēma visvairāk skar bērnus no Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas, jo pazeminātās imunitātes dēļ bērni bieži vien nedrīkst izmantot sabiedrisko transportu pat reizēs, kad ārsts ļauj doties mājās.

Projekta ietvaros bērni, kuriem ārsts ļauj uz nedēļu vai nedēļas nogali atstāt slimnīcu, tiek nogādāti mājās, izmantojot atsevišķu mašīnu ar vienmēr vienu un to pašu bērnu jau iemīļoto šoferi. Bērniem un viņu vecākiem šī iespēja ir ļoti nozīmīga, jo no attālākām Latvijas vietām bez šī projekta atbalsta daudziem būtu neiespējami tikt mājās slimības laikā, kas bieži vien noris pat vairākus gadus. Projekta ietvaros jau vairāk kā gadu mājup nogādājam arī bērnus pēc nopietnām operācijām, kuriem ārsts nerekomendē mājup doties, izmantojot sabiedrisko transportu.

Vidēji gadā mājup tiek nogādāti 40 bērni kopumā 340 braucienu reizes. 

Nokļūšana mājās uz pāris dienām var nešķist tik svarīga, taču, ja iedomājamies, ka bērns slimnīcā pavada vairākus mēnešus, tad tie ir īsti svētki. Analīžu rezultātu gaidīšana, cerība, somu kārtošana, zvani mājiniekiem - tas viss ir milzīgs un priecīgs notikums ikvienam bērnam Onkoloģijas nodaļā, jo visdrīzāk mājās nav būts jau ļoti sen. Un tik bēdīga ir apziņa, ka dakteris tevi laiž mājās, bet nav iespējas tur nokļūt. Tāpēc esam bezgala pateicīgi Braucam mājās projekta atbalstītājiem par daudzajiem bērnu un viņu tuvinieku laimes un prieka brīžiem!

Projekts tiek īstenots Sixt Leasing sociālās atbildības programmas Drying little tears ietvaros. Regine Sixt bērnu atbalsta programma dibināta 2000. gadā Minhenē un tās ietvaros tiek sniegts atbalsts ar vēzi slimo bērnu ārstēšanai. Programma darbojas vairāk kā 100 pasaules valstīs, un tā darbojas uz brīvprātības principiem. Vairāk informācijas: www.sixt.lv.

Projektu atbalsta arī transporta uzņēmums SIA Astramar Transport