X
A A A A A
-A A A+

Onkoloģijas pacientu reproduktīvajai nākotnei

0%
Pēdējās 30 dienās vietnē saziedots: 0 €


Reizēm bērni vai pusaudži jau agrā vecumā saskaras ar saslimšanu, kā ārstēšana atstāj ilgtermiņa negatīvas sekas uz reproduktīvo veselību. Aicinām palīdzēt, lai šādā situācijā nonākušiem bērniem vai pusaudžiem, neatkarīgi no ģimenes finansiālā stāvokļa, būtu iespēja nākotnē veidot pašiem savu ģimeni!

Ziedot

Kā stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģe Lāsma Līdaka, Bērnu slimnīcā ik gadu ir vairāki gadījumi, kad pacienta reproduktīvajai veselībai draud briesmas - visbiežāk tie ir Hematoonkoloģijas nodaļas pacienti, kuru dzīvības nosargāšanai nepieciešamā ārstēšana var neatgriezeniski kaitēt auglībai. Tas nostāda pacientus un viņu ģimenes ļoti skaudrā situācijā, jo jādomā ne vien par slimības ārstēšanu, bet arī iespējām bērnam nākotnē radīt savus pēcnācējus.

Kaut gan izvēle vienmēr paliek ģimenes rokās, mēs vēlamies šo neziņas un baiļu pilno procesu kaut nedaudz atvieglot, apmaksājot reproduktīvo iespēju saglabāšanai nepieciešamos pakalpojumus - ginekologa/urologa konsultāciju, olšūnu/olnīcu audu sasaldēšanu meitenēm un spermas/sēklinieku audu sasaldēšanu puišiem. Diemžēl no valsts līdzekļiem šobrīd tiek apmaksāta tikai biopsijas veikšana audu savākšanai, taču ne sasaldēšanas un uzglabāšanas process, ko Latvijā šobrīd veic tikai privātas klīnikas. Izmaksas svārstas no 500 līdz 3000 eiro par pacientu. 

Ziedo, un kopā mēs ik gadu varēsim palīdzēt vairākiem bērniem un pusaudžiem saglabāt iespēju nākotnē veidot savu ģimeni!