X
A A A A A
-A A A+

Upe un putns

            Kad citur pasaulē jau sen ir uzausis rīts, te joprojām dziļa tumsa. Kad kādā cilvēkā rīts, manī akla tumsa. Kur kāds visu redz līdz pamalei, es neredzu pat, kur ir tuvākās durvis.

            No ārpuses to nevar atšķirt. Kurā cilvēkā rīts un kurā nakts. Kurš taustās baiļu neziņā spilgtai saules gaismai spīdot, bet kurš droši dodas uz priekšu nakts melnumā.

            Mēs nekad nezinām, kas ir otrā - kāda diena un kāds gadalaiks, vai sākums kaut kam, vai arī biedējošas beigas. Ir brīži, kuros ļoti gribās dzīvot, bet ir arī tie, kuros nepavisam vairs negribās. Kad ārā ir diena, bet manī nakts - kas var dot spēku nodzīvot līdz tuvākajai rītausmai? Tikai es pats.      

            Jo es neesmu upe, bet putns. Upe nevar izvēlēties - krist pāri kraujai ūdenskritumā vai doties kur citur. Kad stāvi melnā tumsā ūdenskrituma malā, tas ir redzams tik ļoti skaidri - milzīgas, biedējošas ūdens masas kā gigantiskas čūskas neapstādināmas lokās lejup. Kā apburts tu skaties - un, jo ilgāk lūkojies, jo vairāk šķiet, ka tās var sev līdzi paraut arī tevi - viens neuzmanīgs solis, viena noliekšanās dziļāk lejup. Bet tu neesi upe, bet putns. Dzīve nekad nav nolemta. Tā vienmēr top. Tā vienmēr var būt citādāka. Pat pēdējā brīdī pirms kraujas malas, tā var pacelties augšup. Tā var un tai ir jāvar. Tai nav obligāti jākrīt izmisumā. Bet tā krīt un kādreiz tur neko nevar darīt - jo ārā diena, bet tevī nakts.

            Es neesmu upe, bet putns. Un abi tie krīt. Tik vienam ir spārnu, bet upei to nav. Bet man ir. Es nedrīkstu aizmirst par spārniem, kad gāžos dzīves ūdenskritumā, pat tādā, kā Niagāra. Nav tāda kritiena, kas atņemtu man spārnus. Tur,  kur beidzas mans prāts, mana galva, tur ir spārni, tur - manos plecos. Mana alternatīva, kas nekad nenomirst.

            Tāpēc, kad krītam izmisumā, neaizmirstam spārnus.

 

Linards Rozentāls, Vecāku mājas kapelāns un Lutera draudzes mācītājs

Iniciatīva tiek realizēta Bērnu slimnīcas fonda ESF projekta nr.9.2.2.3/22/A/015 “Holistisks un multidisciplinārs atbalsts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem - II” ietvaros.

#ESfondi #ESF #EiropasSociālaisFonds #atbalsts #CilvēksIrVērtība #spēkskatraidienai #VecakuMaja

Atpakaļ