X
A A A A A
-A A A+

Spēks jaunai dienai

            Šodien intensīvās terapijas nodaļā nokristīju pavisam nesen piedzimušu bērniņu. Tā negadās bieži, bet šoreiz vecāki nevarēja būt klāt. Biju viens pats. Un bērns. Aiz sienas medmāsiņa. Kristību brīdis īss, nekādas garas runas. Kam lai to runu saku? Mazais bērniņš taču pasauli uztver vēl pavisam citām maņām. Trīs mazi pieskārieni, mazliet ūdens, iztraucēts siltums, kurā viņš guļ, mazliet vairāk gaismas apklātajā inkubatorā, Tēvreize, svētība. Un viss.

            Šis brīdis šodien nebija ieplānots. Biju domājis sēdēt visu dienu pie datora, tik daudz kas jādara, jālasa, jāsagatavo. Taču man piezvanīja, un plāni mainījās. Atpakaļ braucot uz mājām, iedomājos iebraukt vienā zemnieku saimniecībā pēc āboliem. Tas nejauši ienāca prātā. Tur āboli ļoti saldi, garšīgi. Tikko apstājos sniegotajā ceļā, pie manis atskrēja zemnieku suns, zeltainā krāsā. Tik priecīgs, tik laimīgs, it kā es būtu visu suņu karalis, kurš ieradies to apciemot. Pavadīja mani līdz pat saimniecības durvīm, asti luncinādams, acīs skatīdamies.

            Kamēr izvēlējos ābolus, piepeši atskrēja vietējais kaķis, pie tam arī tādā pašā krāsā. Nekad vēl viņš nebija pie manis nācis. Uzleca uz galda, glaudās klāt, negāja projām. Paglaudīju, pakasīju pieri - kā kaķiem patīk. Viņš izskatījās tīri laimīgs.

            Tad devos projām. Pa ceļam atcerējos, ka biju solījis šodien uzrakstīt rakstiņu par spēku jaunai dienai. Un aptvēru, ka te tas spēks ir.

            Staro no tā, kas nav ieplānots, kas nav paredzēts.

            Mazais bērniņš, zeltainais suns un viņa kaķis. Šie trīs. Trīs priecīgi gudrie šīs dienas plānos ielauzušies.

            Un mani nepamet sajūta, ka viņi viens par otru zināja. Ka viņi kaut kur iet kopā. Un es šajā zināšanā tagad esmu iesaistīts. Vai tā var būt? Nu, ja, ka var. Es tam vienmēr esmu ticējis, ka tā var.

            Bet jūs, no kā jūs šodien saņēmāt spēku jaunai dienai?

 

Linards Rozentāls, Lutera draudzes mācītājs un Vecāku mājas kapelāns

Foto: unsplash.com

Iniciatīvu realizējam ESF projekta nr.9.2.2.3/20/A/030 “Holistisks un multidisciplinārs atbalsts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem” ietvaros.

Atpakaļ