X
A A A A A
-A A A+

Skaitļi

            Jau mēnesis kopš tu esi slimnīcā. Vai pieci. Varbūt astoņi, bet varbūt tikai septiņpadsmit dienas.  Divdesmitčetras stundas katru dienu palātā un gandrīz divdesmit no tām augšā. Divas dienas jāgaida līdz atbildēm un vēl stunda, kamēr atnāks ārsts. Deviņus mēnešus jau ilgst karš un vēl viens jāgaida līdz Ziemsvētkiem. Tu buries analīžu ciparos un vēro tos, kas nemitīgi pulsē ekrānos. Tu jau zini daudz par skaitļiem. Daudz kas kļuvis divreiz dārgāks. Bet trīsreiz dārgāks ir kļuvis vēl daudz kas cits. Tikai pavisam maz kas ir palicis tas, kas par velti, kas ne par kādu naudu nenopērkams. Jau desmit reižu tu esi cerējis un pāris reizes lielo izdevību nokavējis. Septiņas reizes esi vīlies un astoņas pievīlis citus. Līdz mājām astoņdesmit pieci kilometri.

            Šādi sakrājas skaitļi, viens pēc otra, tāds veidojas mūsu dzīves rēķins.

            Un pienāk brīdis, kad uz lapas vairs nepietiek vietas.

            Tad apstājies. Paņem cezūru šo skaitļu rindā. Un paskaiti ko citu.

            Paskaiti to dzīvē pārsteidzošo, negaidīti skaisto, brīžus, kad esi sajutis laimi un prieku. Paskaiti, cik bieži esi ticis mīlēts un cik bieži esi mīlējis citus. Tavas rokas ir šādu kastaņu pilnas. Tie prieka brīži, kad pieaug par vienu nākamo sveču skaits uz tavas dzimšanas dienas tortes. Ir kaut kas noslēpumains tajā, ka esam. Mūs neizsaka skaitļi.

            Tad liec šos skaitļus mierā. Tos un arī šos. Ļauj runāt vārdiem. Stāstiem. Cilvēku sejām. Dzīves brīžiem. Un varbūt arī pats uzraksti stāstu nevis pieraksti skaitļus. Un atceries, ka Tu pats, Tu pats esi ļoti dārgs.

            Tāpēc nekad neaizmirsti pieskatīt visam arī pats sevi.

Linards Rozentāls, Vecāku mājas kapelāns un Lutera draudzes mācītājs

 

Foto: unsplash.com

Iniciatīva tiek realizēta Bērnu slimnīcas fonda ESF projekta nr.9.2.2.3/22/A/015 “Holistisks un multidisciplinārs atbalsts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem - II” ietvaros.

#ESfondi #ESF #EiropasSociālaisFonds #atbalsts #CilvēksIrVērtība #spēkskatraidienai #VecakuMaja

Atpakaļ