X
A A A A A
-A A A+

Noslēpumaina gaisma

            Varbūt kādreiz jūs nokļūsit Mazirbē. Aukstā ziemas vakarā, kad jau pāri piejūras vigām nolaidusies tumsa un ceļu zem kājām var izgaismot tikai ar lukturīti. No Dundagas puses arī klusums, tālu aizmugurē nemierīga jūra, bet iegriežoties gar kapiem uz baznīcas pusi  - tumšzilo debesu fonā paveras noslēpumains skats.

            Baznīcā mirguļo gaismas. Viss klusu, durvis ciet, tas pārbaudīts, bet iekšā gaismas - it kā rūķīši tur svinētu kāzas. No kuras puses ej - visur tās redz, rotaļājas, mainās - it kā tur iekšā svētki, dejas, līksmība un prieks.

            Ar prātu jau saproti - tur, kaut kur altāra pusē - iedegta egle, tās lampiņas dejo un spīd. Droši vien ieslēdzas ar kādu taimeri, noteiktā stundā un citā atkal apdziest.

            Taču ir brīži, kad prāts jānoliek malā. It īpaši tad, kad saprotamā maz. Arī tad, kad nesaprotama kļūst dzīve vai arī kaut kas, ko tu nosauc par Dieva gribu. Dzīve nav saprotama un dažkārt pat ļoti.

            Tad es skatos uz gaismu, kas negaidīti mirguļo tur, kur viss tumšs un kluss. Kur durvis ciet un pat tauriņi likušies ziemas miegā. Es to nofotografēju, lai neaizmirstas. Jo tā ir vēsts. Daudz kas mums apkārt ir kā vēsts, vien ne vienmēr to aptveram. Šoreiz tas ir tik skaidri.

            Dzīvē - pat, ja tajā viss licies ziemas miegā - ir kāda noslēpumaina gaisma, kāds īpašs ziemeļblāzmas veids. Tā rotaļājas manī un man ar to ir vistiešākais sakars. Sajūta, ka ir kaut kas burvīgs šajā pasaulē. Durvis uz kaut ko neizsakāmu. Uz lielo noslēpumu. Es redzu un mani redz. Es neesmu atstāts. Un tas izkustina fatālismu, ka neko nevar, ka nekam jau nav jēgas, sakustina brīžus, kad gribās vienkārši aizvērt acis un palikt neredzamam. Ir kaut kas pāri tumšajam un nepareizajam. Kaut kas, kas vēl parādīsies negaidītajā, neparedzamajā, neplānotajā.

           

Linards Rozentāls, Vecāku mājas kapelāns un Lutera draudzes mācītājs

Iniciatīva tiek realizēta Bērnu slimnīcas fonda ESF projekta nr.9.2.2.3/22/A/015 “Holistisks un multidisciplinārs atbalsts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem - II” ietvaros.

#ESfondi #ESF #EiropasSociālaisFonds #atbalsts #CilvēksIrVērtība #spēkskatraidienai #VecakuMaja

Atpakaļ