X
A A A A A
-A A A+

Metiet tīklus otrā pusē!

Psihologs Viktors Frankls skaudrākās savas dzīves pieredzes vidū aptvēra, cik svarīga ir ticība nākotnei. Kad esam iestiguši kādā realitātē, kuru nespējam mainīt un kura pamazām atņem mums spēku un iedvesmu, ir ārkārtīgi svarīgi, ka esam pievērsti kādam mums katram nozīmīgam mērķim, kas atrodas vēl tikai nākotnē. Tas, kas mūs var uzturēt šajos laikos, bieži nav meklējams šajos laikos. Mums var dot jēgu un spēku tas, ko vēl slēpj šī brīža pelēcība un neziņa.

Evaņģēlijos ir daži stāsti, kur Jēzus mācekļiem - daļa no viņiem bija zvejnieki - neveicas neko noķert, kaut pūlēs un cerībās pagājusi visa nakts. Tad - tā vēstī šie stāsti - nāk Jēzus un saka: “Metiet tīklus laivas otrā pusē!” Viņi met un tie ir pilni.

Ticībai mums katram nozīmīgai nākotnei ir viena no lietām, kas mūs var glābt. Tā pieder laivas otrajai pusei, kurā mums jāuzdrošinās izmest tīklus, neskatoties, ka līdz šim nekā neesam noķēruši. Mums ir jāatvēzejas mazliet spēcīgāk un tīkli jāmet nedaudz tālāk nekā tepat pie laivas malas. Mums ir vajadzīgs spēks no mazliet tālākas nākotnes nekā tikai nākamais mēnesis vai vasaras vidus. Cerības enkurs nav jāmet pārāk tuvu, jo tad - var gadīties - ka tam nebūs vēl aiz kā aizķerties. Un mēs atkal piedzīvosim vilšanos. Tāpēc atvēzēsimies ne pa jokam. Metīsim tīklu nākamajā vai pat aiznākamajā gadā. Nākamās nedēļas nākotne mums var ne tikai neiedot spēku, bet atņemt to pēdējo, kas mums ir. Tāpēc mums jāatvēzejas ne pa jokam. Mums katram ir jābūt kādam “Kāpēc?”, kāpēc un kam mēs dzīvojam. Ja mums būs šis “Kāpēc?”, mēs atradīsimim atbildes uz visiem jautājumiem “Kā?” Mums katram ir jāatrod savs “Kāpēc?” dzīvot, un tad mēs arī sapratīsim “Kā?”. Tad mēs spēsim pretoties. Tad mēs neizjuksim, tad mums būs kaut kas, ko vēl gaidīt no dzīves. Un tas ir pats, pats svarīgākais.

Varbūt tādi laiki kā šie, kuros esam nokļuvuši, mums dod laiku un iespēju - nonākt pie tās dzīves pārpilnības, ko joprojām slēpj tā puse mūsu dzīvē, kurā vēl neesam mēģinājuši mest tīklus?

Linards Rozentāls, Lutera draudzes mācītājs un Vecāku mājas kapelāns

 

Foto:unsplash.com

Iniciatīva tiek realizēta Bērnu slimnīcas fonda ESF projekta nr.9.2.2.3/20/A/030 “Holistisks un multidisciplinārs atbalsts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem” ietvaros.

Atpakaļ