X
A A A A A
-A A A+

Mēness neredzamā puse

          Mēnesim ir divas puses. Redzamā un neredzamā. Mēs vienmēr redzam redzamo. Tā spīd un vizuļo, apaļa kā bumba vai tikai kā mēnestiņš, maziņš debesu spožais radziņš. Taču puse no viņa - no mēness - vienmēr ir mums apslēpta, no zemes neredzama.

          Bet vai jūs zināt, ka tieši tā - “tumšā” mēness puse - ir daudz vairāk saules apmirdzēta nekā mums redzamā puse? Tā saucamā, tumšā mēness puse daudz vairāk atstaro saules gaismu nekā tā, kas pievērsta mums! Tā ir daudz, daudz gaišāka nekā, ko redzam mēs naktī. Mēs pat iedomāties nevaram, cik tā gaiša - tā mēness puse, kas pavērsta nevis pret zemi, bet pret sauli.

          Vai nevarētu tā būt, ka arī mūsu dzīvēs tur, kur šķietami ir ļoti tumšs un nekas nav saskatāms, kur viss ir neskaidrs un tumsas pārņemts, kur nav zināms ne rīts, ne vakars, tieši tur - mums neredzamā veidā - viss ir ļoti lielas gaismas apspīdēts? To visu apspīd šobrīd mums neredzama gaisma.

          Nevarētu tā būt?

          Cita starpā, šis ir man ļoti mīļš izteikums. Jo tas vienmēr liek apšaubīt to skaidrību, kas ir tagad. Tas liek paskatīties no citas puses un uzticēties tam, kas vēl nav redzams. Tas dod drosmi teikt Jā tam, kas nekad nav izmēģināts. Tas liek ticēt, ka nav tā, kā šobrīd šķiet. Ka viss var būt citādāk.

          Ja tā padomā, tā ir viena no atziņām, kas palīdz dzīvot.

          Viss var būt citādāk. Kādus tas biedē, bet mani iedvesmo. Tātad - viss var mainīties, nekas nav akmenī cirsts, tā kā ir tagad, reiz nebūs.

          Es ticu tam.

Linards Rozentāls, Vecāku mājas kapelāns un Lutera draudzes mācītājs

 

Foto: unsplash.com

Iniciatīva tiek realizēta Bērnu slimnīcas fonda ESF projekta nr.9.2.2.3/22/A/015 “Holistisks un multidisciplinārs atbalsts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem - II” ietvaros.

#ESfondi #ESF #EiropasSociālaisFonds #atbalsts #CilvēksIrVērtība #spēkskatraidienai #VecakuMaja

Atpakaļ