X
A A A A A
-A A A+

Pusaudžu resursu centrs

Latvijā pirmā sabiedrībā balstītā programma, kas sniedz kvalificētu atbalstu pusaudžiem ar datora, interneta, mobilo telefonu vai vielu atkarības risku.

Programmu ir izveidojis Bērnu slimnīcas fonds kopā ar nozares speciālistiem, un, pateicoties Labklājības ministrijas finansiālam atbalstam 118 012.60 euro apmērā, būs iespēja īstenot programmas pilotprojektu līdz 2018. gada beigām. Tas tiks īstenots Rīgā ar mērķi samazināt psihoaktīvo vielu kaitējoši pārmērīgu lietošanu un procesu atkarību pusaudžu populācijā.

Jauns un mūsdienīgs programmas saturs

Programmas ietvaros 12-18 gadus veciem pusaudžiem tiks sniegta mūsdienīga, ārvalstu pieredzē un uz pierādījumiem balstīta palīdzība, ko īstenos starpdisciplināra speciālistu komanda – mentors, sociālais darbinieks, bērnu psihiatrs, bērnu narkologs, psihologs, psihoterapeits, sporta pedagogs un citi speciālisti, kuri tiks piesaistīti, vērtējot katra pusaudža individuālo situāciju. Atbalsts iekļauj aktīvu pusaudža iesaisti skolas, ģimenes un brīvā laika aktivitātēs, kā arī speciālistu konsultācijas pēc katram klientam individuāli sastādīta plāna.

Palīdzību saņems vismaz 40 pusaudži

Programma no 2018. gada maija vidus būs pieejama bez maksas Rīgā dzīvojošiem pusaudžiem, un ieteikt pusaudzi programmai var ikviens pieaugušais (vecāki, skolotāji, aizbildņi, psihologi u.c.), kam radušās bažas par pusaudža uzvedību vai atkarības risku. To var izdarīt, zvanot uz programmas tālruni: +371 29164747 vai rakstot uz e-pastu info@pusaudzim.lv. Programma ir brīvprātīga un ilgst no 3 līdz 6 mēnešiem. Pilotrojektā plānots palīdzēt vismaz 40 pusaudžiem. Pilotprojekts tiks īstenots līdz 2018. gada 31. decembrim programmai pielāgotā telpā Vecāku mājā, Vienības gatvē 45.