X
A A A A A
-A A A+

Hematoonkoloģijas nodaļai jaunas telpas

Sirsnīgs paldies visiem, kuri palīdzēja uzcelt jaunas, bērniem atbilstošas un pielāgotas Hematoonkoloģijas nodaļas telpas!

Labdarības akcija vieno tūkstošiem cilvēku un uzņēmumu!

Labdarības akcija Saulainas dienas ar mērķi rekonstruēt Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas telpas tika uzsākta 2012. gada nogalē un noslēdzās 2014.gadā pavasarī. Akcijas laikā tika piesaistīti 1 118 284, 42 eiro, no kuriem ziedotāju ieguldījums bija 785 053,14 eiro, kā arī valsts piešķirtie - 333 231,28 eiro! Finansējums bija paredzēts Hematoonkoloģijas nodaļas stacionāra telpām ēkas pirmajā stāvā, taču projekta realizācijas gaitā Bērnu slimnīcai izdevās piesaistīt papildus finansējumu, lai vienlaikus varētu rekonstruēt arī ēkas otrā stāva telpas Hematoonkoloģijas nodaļas dienas stacionāra pacientiem. Kopā abos stāvos paredzētas gultas vietas 36 pacientiem.

Bērnu slimnīcas fonds kopā ar domubiedriem uzsāka labdarības akciju ar mērķi piesaistīt nepieciešamos līdzekļus Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai, lai nodaļas pacienti turpmāk varētu ārstēties piemērotās, ērtās un slimību profilam atbilstošās telpās. Akcijas laikā tūkstošiem privātpersonu un uzņēmumu ziedoja līdzekļus un ieguldīja darbu, lai beŗniem poēc iespējas ātrāk būtu pieejamas jaunas telpas. Informatīvo atbalstu akcijai sniedza Saulaino dienu līdzorganizatori un ilggadīgi atbalstītāji AS Dienas mediji, Latvijas Televīzija, Pirmais Baltijas Kanāls, radio Skonto, Rīgas Pilsētas līnijas un JCDecaux, savukārt kā ziedojumu nodaļas rekonstrukcijai akcijas informatīvo saturu un noformējumu - TV klipus un maketus veidoja reklāmas aģentūra TBWA/Latvija un Film Angel studio!

Prieks par kopā paveikto

2016. gada 25.maijā tika rīkota atvērto durvju diena, kad ikvienam ziedotājam un atbalstītājam, kurš palīdzēja tapt jaunajām Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas telpām, bija iespēja atnākt un apskatīties jaunās telpas, aprunāties ar nodaļas personālu, ar labdarības akcijas rīkotājiem, citiem atbalstītājiem.

Jaunā nodaļa

Nodaļas telpu plānošanā ir ieguldīts liels darbs un laiks, lai rezultātā bērniem un viņu vecākiem telpas būtu ērti lietojamas, funkcionālas, patīkamas un medicīniski augstvērtīgi aprīkotas, nodrošinot visu nepieciešamo. Telpu plānojums paredz, ka katrā palātā uzturas viens bērns un viņa vecāks, un katrai palātai ir sava, atsevišķa, vannas istaba. Stacionārā paredzētas arī intensīvās terapijas palātas, ar atsevišķu ventilāciju sistēmu, lai bērniem ar īpaši pazeminātu imunitāti nodrošinātu drošu vidi. Nodaļā pirmo reizi paredzēta arī atsevišķa atpūtas istaba vecākiem, jo visbiežāk vecāki visu ilgstošo atveseļošanos posmu pavada blakus bērnam.  Lai bērniem būtu iespēja atpūsties no slimnīcas vides, izveidota īpaši aprīkota, daudzfunkcionāla rotaļu istaba, kurā sev interesantu nodarbošanos varēs atrast gan pavisam mazi, gan lielāki pacienti. 

“Mūsu pacientiem slimnīcā jāpavada laiks, kas ir viņu bērnība, pusaudžu gadi, kad vienīgajiem pārdzīvojumiem dzīvē būtu jābūt saistītiem ar kādu sliktāku atzīmi skolā, strīdu ar draugiem, sabrāztu celi, bet viņi mēnešiem ilgi ir spiesti cīnīties par savu veselību un dzīvību. Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļu cēla tūkstošiem privātpersonu un uzņēmumu, katrs ieguldot to labāko un no sirds, lai bērniem turpmāk būtu vieglāks atveseļošanās posms slimnīcā!”