X
A A A A A
-A A A+

Autisma kabinets

Autisma kabinets darbojas kā atvērta tipa kabinets Bērnu slimnīcas novietnē "Gaiļezers", kurā vecāki vai aprūpētāji, kuri audzina bērnu ar autiskā spektra traucējumu (AST), var saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību.

Autisma kabinets ir turpinājums Bērnu slimnīcas fonda iniciatīvai par atbalsta paplašināšanu bērniem ar autiska spektra traucējumiem, jo, regulāri saņemot vecāku un citu NVO sniegto informāciju, kā arī konsultējoties ar nozares profesionāļiem, tika secināts, ka bērniem ar AST ir ļoti ierobežotas iespējas saņemt profesionālu, mūsdienīgu un valsts apmaksātu pakalpojumu. 

Tas kā atvērta tipa kabinets Bērnu slimnīcas novietnē Gaiļezers, kurā vecāki vai aprūpētāji, kuri audzina bērnu ar autiskā spektra traucējumu (AST), var saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību. Kabineta vizuālais noformējums ir tapis pateicoties arhitektei Andrai Šmitei, kura savu darbu projekta ietvaros ziedoja. Kabineta iekārtojums ir rūpīgi pārdomāts un veidots tā, lai bērniem ar AST telpa būtu droša, radītu patīkamas sajūtas un viņi varētu pilnvērtīgi piedalīties aktivitātēs.

“Ja Jūsu bērnam nesen ir tikusi uzstādīta AST diagnoze un Jūs nezināt, ko darīt tālāk; ja Jums ir aizdomas, ka bērnam varētu būt AST; ja Jūsu bērnam ir AST un Jūs nespējat atrast pieeju savam bērnam; ja Jums ir citi jautājumi vai ir sajūta, ka netiekat galā ar grūtībām saistībā ar Jūsu bērna AST, droši piesakieties uz konsultāciju un mēs Jums palīdzēsim atrast risinājumus!”, aicināja Autisma kabineta vadītāja, Bērnu slimnīcas klīniskā psiholoģe Marija Legzdiņa.

2015. gadā bērnības autisms Latvijā tika reģistrēts 303 bērniem, taču, ņemot vērā 2017. gada Pasaules Veselības organizācijas datus, kas liecina, ka AST ir 1 no 160 bērniem, visdrīzāk, diagnoze skar ievērojami lielāku skaitu bērnu.

Vairāk: www.autismsberniem.lv

Projekts ir tapis pateicoties atbalstītājam – uzņēmumam X Infotech!