X
A A A A A
-A A A+

Ārkārtas gadījumi

Pateicoties ziedotājiem, ir iespējams veidot uzkrājumu ārkārtas gadījumiem un operatīvi reaģēt, organizēt palīdzību pacientiem gadījumos, kad valsts atbalsts vai vecāku rocība neļauj to realizēt.

Katru gadu Bērnu slimnīcā ārstējas bērni, kuru veiksmīgai ārstēšanai nepieciešami papildus izmeklējumi, kādus nevar nodrošināt Latvijā, medikamenti, kuri nav valsts apmaksāti, vai arī bērna veselības stāvoklis ir tik sarežģīts un smags, ka ārstniecība jāturpina ārpus Latvijas.

Visbiežāk jāpalīdz Onkoloģijas nodaļas pacientiem

2017. gadā visbiežāk palīdzība bijusi nepieciešama onkoloģijas pacientiem – 41 bērniem vecumā no 1 gadiņa līdz pat 17 gadiem. Bērniem bijusi nepieciešama gan ārstniecība ārpus Latvijas, gan izmeklējumi un medikamenti, kādus valsts nenodrošina un neapmaksā. Palīdzība nepeiciešama bija arī pacientiem ar ar aknu saslimšanān, neonatoloģijas, nefroloģijas, kardioloģijas, diabēta, psihiatrijas, pulmonoloģijas, neiroloģijas un citu profilu pacientiem. Visa sniegtā palīdzība ir bijusi saskaņota ar katra bērna ārstējošo ārstu Bērnu slimnīcā vai arī pamatota ar ārstu konsīlija lēmumu.

Tik svarīgie izmeklējumi un diagnostika

Kopumā visu profilu pacientiem – 18 bērniem, visbiežāk bijuši nepieciešami izmeklējumi, kādus nevar veikt Latvijā, bet kuri ir nozīmīgi bērna turpmākās ārstēšanas noteikšanā. Kā arī vēl 32 pacientiem tika veikti izmaklējumi, kādus valsts neapmaksā.  Kopā izmeklējumiem un konsultācijām Fonds novirzījis 48 742 eiro. Precīzas analīzes un diagnostika būtiski ietekmē ārstniecības rezultātu, tamdēļ, lai bērnu varētu veiksmīgi ārstēt, ir svarīgi veikt papildus izmeklējumus, ja tādi nepieciešami. Tādejādi gan bērna vecāki, gan ārsti var būt pāliecināti par nozīmētās ārstniecības efektivitāti un pozitīvu rezultātu. 32 pacientiem bijuši nepieciešami medikamenti, kādus valsts nekompensē, un to sagādei izlietoti 23 712 eiro. 13 pacientiem bijis nepieciešams ārstniecību turpināt ārpus Latvijas, un fonds sedza transporta un uzturēšanās izdevumus bērnam un vienam no vecākiem, kā arī donoram, ja bija nepieciešama aknu transplantācija, kopumā mērķim izlietojot vairāk nekā 21 500 eiro. Ņemot vērā, ka ārstniecība ārpus Latvijas visbiežāk ir ilglaicīga, atbalsts konkrētajiem bērniem turpināsies arī nākamajos mēnešos. Vairākiem pacientiem veselības stāvoklis ir bijis tik smags un sarežģīts, ka nepieciešami bijuši gan izmeklējumi, gan medikamenti, gan došanās ārstēties ārpus Latvijas.

Ārvalstu speciālisti operē Bērnu slimnīcā

Bērnu slimnīcas fonds ir nodrošinājis iespēju tiem pacientiem, kuriem būtu jādodas ārstēties ārpus Latvijas, palīdzību saņemt arī tepat Bērnu slimnīcā. Maijā jau otro gadu pēc kārtas Bērnu slimnīcā viesojās prof. Rintala no Helsinku Bērnu slimnīcas, kā arī martā viņa kolēģis, urologu, prof. Taskinenu, lai veiktu 5 pacientiem sarežģītas operācijas un izmeklējumus. Bērnu slimnīcas fonds sedza transporta un uzturēšanās izdevumus, kā arī honorāru par darbu abiem profesoriem.  Tāpat arī jūlijā atkārtoti viesojās prof. Eugene Minevich no Sinsinati Bērnu slimnīcas Medicīnas centra (ASV), un profesors kopā ar bērnu urologiem Dr. Aināru Ģīli un Dr. Dailu Pugačevsku piedalījās retas un sarežģītas anomālijas paraugoperācijā, kopā palīdzību sniedzot 7 pacientiem. Bērnu slimnīcas fonds sedza transporta un uzturēšanās izdevumus

Ņemot vērā, ka pacientiem ceļš un uzturēšanās ārvalstu klīnikā izmaksā ievērojami vairāk, kā arī sagādā fiziskas un emocionālas grūtības, ārvalstu mediķu viesošanās Latvijā un medicīnisku manipulāciju veikšana Bērnu slimnīcā ir veiksmīgs risinājums. Šādi gan nav iespējams palīdzēt visiem bērniem, kuriem nepieciešama ārstniecība, kādu Latvijā nevar nodrošināt.

Pateicoties ziedotājiem, Bērnu slimnīcas fonds šogad palīdzējis 161 bērniem, kuriem bijusi nepieciešama medicīniskā palīdzība ārpus Latvijas! Šim mērķim fonds šogad ir izlietojis 103 260.50 eiro.

Piemēri Ārkārtas gadījumu atbalstam mazajiem Bērnu slimnīcas pacientiem:
Lai raksturotu kādas ir šīs ārkārtas situācijas, daži no tiem – jūsu ziedojumi palīdzējuši, 5 gadus vecajam puisītim, kuram bijušas vairākkārtējas komplikācijas ārstēšanās gaitā un bija nepieciešama atkārtota aknas transplantācija. Gaidot donoru, nekad nav paredzams, kurā precīzi brīdi būs iespēja transplantācijas operācijai, līdz ar ko, tikko klīnika, šajā gadījumā, Hamburgā, saņem donora aknu, tā 6 stundu laikā mazais pacients jānogādā klīnikā, kur tiek veikta transplantācija un pēcoperācijas uzraudzība.

Vai 4 gadus vecais puisītis, kurš iedzēra ļoti toksisku šķidrumu, kā rezultātā pārstāja darboties akna, nieres un bija smagi kuņģa bojājumi – kuram operatīvi palīdzējām būt gatavam ceļam uz Vācijas klīniku un tur arī kopā ar donoru nokļūt un nepieciešamo ārstēšanās laiku pavadīt.

Vai 13 gadīgā meitene, kurai ir onkoloģiska saslimšana un bija iespēja veikt specifiskus izmeklējums Onkoloģijas centrā ārvalstīs.
Vai arī pusaudzi, kuram ir ļoti reta un komplicēta fiziski un estētiski apgrūtinoša acs saslimšana, kāda maz sastopama pat pasaules praksē. ASV apzināts speciālists, kurš izstrādājis metodiku un procedūru kursu, kas devis pozitīvus ārstniecības rezultātus līdzīgos gadījumos.

Ļoti priecājamies par bērniem, kuri mājās atgriežas sveiki un veseli, un cenšamies uzturēt saikni arī nākotnē, atbalstot rehabilitāciju vai citus nepieciešamus pasākumus veselības nodrošināšanai, kādus ir rekomendējis ārstējošais ārsts.

Sirsnīgs paldies par sniegto atbalstu bērniem un ģimenēm tik grūtā dzīves brīdī!