X
A A A A A
-A A A+

Mihails

Smaidīgais Mihails, pateicoties ziedotājiem, varēs turpināt ABA terapiju un uzlabot savas komunikācijas spējas.

 

Mihailam ir četri gadi. Viņš ir ļoti gaidīts bērniņš, jo mamma astoņus gadus lūdza Dievu, lai dāvā viņai iespēju kļūt par mammu. Trīs gadu vecumā tika pamanīts, ka dēliņš neuzvedas tipiski tam, kā uzvedas viņa vienaudži. Viņš neskatījās acīs, nekontaktējās ar citiem cilvēkiem, varēja atkārtot vairākas reizes vienu un to pašu vārdu, sākt raudāt vai smieties bez acīmredzama iemesla. Pēc šādiem novērojumiem medicīniskā komisija noteica autiska spektra traucējumus. Pirmajā brīdī bija šoks, asaras un jautājums, ko darīt tālāk.

Pateicoties sociālajam dienestam, Mihails ir sācis ABA terapijas nodarbības. Tās jau devušas ļoti labu rezultātu. ABA terapijas sākumā mazais spēja pamāt neveikli “atā”, taču septembra beigās māmiņa pirmo reizi izdzirdēja apzinātu lūgumu no sava puisīša, prieka asaras acīs un ticība nākotnei mammai bija neizsakāmas!

Šodien Misa var nosaukt savu vārdiņu, vecumu, spēj izteikt vairākus lūgumus, kas būtiski atvieglo ģimenes ikdienu. Pamatojoties uz šiem sasniegumiem, māmiņa no visas sirds tic, ka kopīgi ar psihologa un logopēda palīdzību būs iespējams izdarīt daudz vairāk, jo Mišam ir labas izredzes sākt pilnvērtīgi runāt.

„Mēs strādājam, lai papildinātu vārdu krājumu. Visu laiku ir jādarbojas. Lai viņš iemācās vārdus, tad uzvedības problēmas. Kā sabiedrībā uzvesties. Mihails varbūt nebūs prezidents vai baņķieris. Lai gan skaita viņš ļoti labi. Bet galvenais, lai, kļūstot pieaudzis, Mihails būtu sabiedrībai noderīgs un spētu pats par sevi parūpēties,” teic Mihaila mamma.

Diemžēl sociālais dienests apmaksā tikai 10 nodarbības ar katru speciālistu un ģimenei nav finansiālās iespējas apmaksāt pārējās tik ļoti vajadzīgās nodarbības. Lai uzlabotu Mihaila komunikācijas spējas, ir nepieciešams turpināt ABA terapiju, un, pateicoties ziedotājiem, Mihailam būs iespējams to darīt!