X
A A A A A
-A A A+

Markuss

Akcijas „Labestības diena” ziedotāju atbalsts Markusam deva iespēju doties uz Vāciju, kur viņam tika veikta pēdu operācija, kā arī izgatavotas ortozes.

 

Markuss piedzima kā vesels mazulis, tomēr, tuvojoties pirmajai dzimšanas dienai, ārsti ļāva noprast, ka viņš būs īpašs bērns ar īpašām vajadzībām – viņš nestaigāšot, iespējams, nerunāšot un nespēšot darīt daudzas lietas ar rokām. Zēnam tika noteikta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka, spastiska tetraparēze. Slimība radās, mammai grūtniecības laikā pārslimojot vīrusa infekciju, kas veicinājusi smadzeņu bojājumu rašanos bērnam.

Jau 12 gadus Markusa ģimene un zēns neatlaidīgi cīnās par katru soli un katru kustību, kā arī par to, lai puika varētu izdzīvot to pašu, ko citi bērni viņa vecumā. Markusa lielākā problēma - viņš var pastaigāt tikai daļēji ar staiguļa palīdzību un diemžēl ikdienā galvenokārt viņš pārvietojas ratiņkrēslā.

2011. gadā viņam veica operāciju, taču, lai puika varētu turpinātu augt, mācīties un mēģināt atkal nostāties uz savām kājām, viņam bija nepieciešams veikt kāju pēdu operāciju ar ilgstošu rehabilitāciju. Pateicoties akcijas Labestības diena ziedotājiem tas bija iespējams, un Markusam Vācijā tika veikta muskuļu pagarināšanas un abu kāju pēdu operācija, kā arī izgatavotas speciālas ortozes.

Patiecoties operācijai un rehabilitācijai, zēns jau ir sācis vairāk staigāt un jau katru dienu skolā pārvietojas arī ar staiguli, bet, protams, darbs neapstājas. Viņš kopā ar mammu regulāri apmeklē fizioterapijas nodarbības un vingro arī mājās. Zēnam lēnām izdodas gan uzlabot stāju, gan stabilizēt ķermeņa labo pusi, kas viņam ir vājāka un traucē stabilitātei un kustībām.

Markuss ir zinātkārs, lasa grāmatas, zīmē un arī labprāt uzdod jautājumus. Par spīti ārstu teiktajam puika arī raksta un rēķina. Viņš mācās Rīgas 66. vidusskolā, kā arī apmeklē P. Jurjāna mūzikas skolas nodarbības. Markusa intereses visvairāk ir saistītas ar mūziku (Dzelzs Vilks, Instrumenti un Prāta vētra) un, protams, datoriem.

Viens no zēna lielākajiem sapņiem bija muzicēt kopā ar Dzelzs vilks mūziķiem, un akcijas Labestības diena ietvaros tas piepildījās! Jau pirms satikšanās ar grupu Markuss ir satraukts un saviļņots. Puika mācās spēlēt klavieres un sitamos instrumentus un nākotnē sapņo kļūt par mūziķi. Markusam lielāko prieku sniedz muzicēšana. Viņa tuvinieki cer, ka reiz viņš kāps uz skatuves pats saviem spēkiem.

Ģimene saka lielu paldies labvēļiem!