X
A A A A A
-A A A+

Eva

Līdzekļi ārkārtas gadījumiem deva iespēju Evai sešu stundu laikā nokļūt Hamburgā un veikt steidzamu aknu transplantāciju.

Eva ir klusa, smaidīga 16 gadus veca meitene un viņa mācās Ventspilī par kuģa pavāru. Meitene sapņo kļūt par kuģa pavāri un tagad apgūst šo profesiju Ventspils Tehnikumā. Pašlaik viņai klājas ļoti labi, bet pirms gada viņai bija nepieciešama palīdzība, lai izdzīvotu. Viņu izdevās glābt, pateicoties jau veiktajiem ziedojumiem labdarības akcijā.

Pirmsskolas vecumā Evai konstatēja hronisku aknu saslimšanu. Viņa regulāri ārstējās, nevarēja piedalīties aktīvās nodarbēs. Gadiem ejot, slimība progresēja, sarežģījumi pieauga un sāka apdraudēt dzīvību. Pagājušā gada pavasarī Evai bija nepieciešama steidzama palīdzība. Viņai sešu stundu laikā bija jāierodas Hamburgā, lai veiktu aknu transplantāciju. Operāciju apmaksāja valsts, bet ceļa un dzīvošanas izdevumus sedza Bērnu slimnīcas fonds.

Tas bija iespējams, tikai pateicoties uzkrājumiem ārkārtas gadījumiem, jo Hamburgā bija jāierodas sešu stundu laikā no informācijas saņemšanas brīža. Tamdēļ ir svarīgi, ka ir pieejami līdzekļi ārkārtas gadījumiem, jo mēs nekad nezinām, kad un kam tie būs nepieciešami rīt.

Aknu transplantācija noritēja ļoti veiksmīgi. Eva tagad varu sportot, ēst gandrīz visu. Vienīgais aizliegums – greipfrūti, bet bez tiem viņa var mierīgi iztikt. Un arī viņas nākamajai kuģa pavāra profesijai tas netraucē. Evai ļoti patīk gatavot mājās savai ģimenei. Vislabāk viņai padodas pagatavot šokolādes keksiņus, kas ģimenē esot vispieprasītākie.