X
A A A A A
-A A A+

Emanuels

Liels sapnis Emanuelam bija nostāties pašam uz savām kājām, un tagad tas ir izdevies. Zēns jau patstāvīgi staigā ar RGO ortozēm

Emanuels ir Labestības dienas vēstnesis, un viņa sapnis bija nostāties pašam uz savām kājām. Viņam bija nepieciešamas reciprokās gaitas ortozes, ko, pateicoties ziedotājiem, viņš arī saņēma.

Pirms saņemtās palīdzības viņš nekad nevarēja iztaisnoties taisns ne dienā, ne naktī, grūtības bija gulēt, tāpēc arī sākās pastiprinātas deformācijas mugurā, kas sāka nopietni ietekmēt elpošanu un sirds-asinsvadu darbību. Nekad neieņemot stāvus pozīciju, pamatīgi arī aizkavējās kāju augšana.

Tagad, aktīvi staigājot ar ortozēm, kājas ir sākušas augt atbilstoši ķermeņa augšdaļai, uzlabojusies, elpošana, asinsrite, zarnu darbība un normalizējies miegs. Fizioterapijā tiek paplašināts vingrojumu skaits un daudzveidība, kas agrāk nebija iespējams.

Zēnam patīk ātri braukt ar ratiņkrēslu, spēlēt ģitāru un nodarboties ar amatniecību.

Mamma par Emanuelu saka: „Vienam bērnam ir pamatīgi palīdzēts! Emanuels ir izķepurojies no bezcerīgas situācijas! Turpināsim ķepuroties paši – iesim uz Siguldas sporta centra baseinu, zemūdens masāžām, vingrosim paši skolā, sporta stundās, turpināsim staigāšanas apguvi un meklēsim jaunu fizioterapeitu tuvāk dzīvesvietai.”