X
A A A A A
-A A A+

Bērnu slimnīcas fonds sniedzis atbalstu jau 607 Ukrainas bēgļu bērniem un ģimenēm

Lai atbalstītu bēgļu bērnus un viņu ģimenes, kuri ieradušies Latvijā no kara plosītās Ukrainas, Bērnu slimnīcas fonds jau devīto mēnesi īsteno ziedojumu kampaņu “Palīdzi celties”. Līdz novembra vidum saziedotie vairāk nekā 240 tūkstoši eiro jau nodrošinājuši 607 Ukrainas bēgļu bērniem un ģimenēm papildu atbalstu gan veselības aprūpei, gan psiholoģiskajai un sociālajai palīdzībai, taču sagaidāms, ka šajā ziemā un gaidāmajā pavasarī palīdzības meklētāju skaits atkal pieaugs.

Iestājoties ziemai un turpinoties Krievijas uzbrukumiem Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai, bez siltuma un cilvēcīgiem dzīves apstākļiem draud palikt vismaz desmitiem tūkstošu ģimeņu ar bērniem, tostarp bērniem ar veselības problēmām. Sagaidāms, ka daudzas no šīm ģimenēm patvērumu radīs arī Latvijā, taču paņemt līdzi sev ierasto atbalsta sistēmu diemžēl nav iespējams. Lai nodrošinātu, ka Ukrainas bēgļu bērniem un ģimenēm ir pieejams nepieciešamais papildu atbalsts bērnu fiziskajai un mentālajai veselībai, Bērnu slimnīcas fonds jau kopš marta īsteno ziedojumu kampaņu “Palīdzi celties”. Šobrīd pateicoties sabiedrības atsaucībai, gan privātpersonu, gan uzņēmumu ziedojumiem, tikuši saziedoti jau 248 278 tūkstoši eiro valsts neapmaksātu medikamentu, medicīnas preču un ārstniecības pakalpojumu, kā arī sociālā un psiholoģiskā atbalsta pakalpojumu izmaksu segšanai.

Ņemot vērā, ka bēgļu bērniem un ģimenēm visbiežāk nepieciešams tieši psihoemocionālais atbalsts, kopš aprīļa Bērnu slimnīcas fonds sadarbojas ar bērnu psiholoģi Natāliju Urusu no Ukrainas. Viņa sniedz konsultācijas Ukrainas bēgļu bērniem līdz 10 gadu vecumam un viņu ģimenēm ukraiņu un krievu valodās. Pateicoties ziedojumiem, Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem (Kaļķu ielā 1) un sociālās iniciatīvas centrā “Common Ground” psiholoģisko palīdzību saņēmuši jau 482 bērni un ģimenes, un statistika liecina, ka aizvien vairāk bēgļu ģimeņu uzzina par šo iespēju un vēlas to izmantot. Aprīlī palīdzību saņēma 48 bērni vai viņu vecāki, bet oktobrī atbalsta saņēmēju skaits jau sasniedza 90. Atbalsts ģimenēm bijis nepieciešams gan karā pieredzēto pārdzīvojumu, pārcelšanās un jaunās vides radītās spriedzes pārvarēšanai, gan lai palīdzētu bērniem iekļauties jaunos kolektīvos, risinātu individuālas uzvedības un pašapziņas problēmas, kā arī bērniem ar īpašām vajadzībām.

Papildus psiholoģiskajam atbalstam, Bērnu slimnīcas fonds no ziedojumiem nodrošinājis palīdzību kopumā vēl 125 ģimenēm: ABA terapijas un logopēda nodarbību apmaksu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, transporta izmaksu kompensāciju ceļam uz un no medicīnas iestādes, valsts neapmaksātu medikamentu un speciālistu konsultāciju apmaksu, kā arī ēdināšanas pakalpojumu segšanu Bērnu slimnīcas pacientiem. Medikamentu apmaksu palīdz segt arī sadarbības partneru AS “Sentor Farm Aptiekas” aptieku tīkls “Mēness aptieka”. Turklāt gadījumos, kad tiek meklēts atbalsts saistībā ar bērnu veselības aprūpi, Bērnu slimnīcas fonds piedāvā ne vien finansiālu, bet arī informatīvu palīdzību.

Lielu paldies ziedotājiem par nodrošināto atbalstu saka arī sešus gadus vecās Veronikas mamma Alīna, kura ar divām meitām aprīlī ieradās Rīgā no Kahovkas, Hersonas apgabala. Veronikai ir dzirdes traucējumi – viena gada vecumā meitenīte pārslimoja vīrusa izraisītu auss infekciju un tā rezultātā zaudēja 95% dzirdes. Pirms kara Ukrainā tika veikta kohleāro implantu operācija, taču meitenei joprojām ir nepieciešama ilgstoša pēcoperācijas rehabilitācija, lai sekmētu runas attīstību un novērstu traucējumus. Ierodoties Latvijā, Veronikas mamma interesējās par iespējām turpināt tik ļoti nepieciešamās logopēda nodarbības, taču izmaksas bija pārāk augstas, lai viņa jaunajos apstākļos to spētu atļauties pašas spēkiem, tāpēc nolēma lūgt atbalstu Bērnu slimnīcas fondam. Šobrīd Veronika ir atsākusi logopēda nodarbības un viņas mamma cer, ka pēc gada meita varēs uzsākt skolas gaitas tāpat, kā citi bērni. “Esmu bezgala pateicīga Fondam un visiem cilvēkiem, kas palīdz. Šis atbalsts mums ir ļoti vērtīgs - tā ir laime bērnu acīs! Mēs nevarētu ar to tikt galā patstāvīgi. Sirsnīgs paldies katram no Jums!pateicību ziedotājiem pauž Veronikas mamma Alīna.

Lai pilnveidotu atbalstu Ukrainas bēgļiem, Bērnu slimnīcas fonds no 1. augusta īsteno Sabiedrības integrācijas fonda finansētu projektu* “Psiholoģisks un emocionāls atbalsts Ukrainas bēgļu bērniem un viņu ģimenēm, aktīvi iesaistot pašus Ukrainas bēgļus – speciālistus projekta īstenošanā, kā arī brīvprātīgā darba veicējus, stiprinot sabiedrības solidaritāti un vienotību”. Viena no projekta galvenajām aktivitātēm ir animācijas īsfilmu cikla izveide “Karš Ukrainā bērna acīm”, kā izveidē ir iesaistīti 15 Ukrainas bēgļu bērni ar ģimenēm, kuri saņem psiholoģisko atbalstu pie Ukrainas psiholoģes. Projekts paredz arī ziedojumu piesaistes programmas nepārtrauktības nodrošināšanu un atbalsta sniegšanu veselības aprūpes jomā Ukrainas bēgļu bērniem ilgtermiņā.

Lai Bērnu slimnīcas fonds arī šajā ziemā un gaidāmajā pavasarī varētu turpināt nodrošināt atbalstu Ukrainas bēgļu bērniem šeit Latvijā, sabiedrība tiek aicināta atbalstīt īpašo ziedojumu kampaņu "Palīdzi celties"! Ziedot iespējams gan Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā www.bsf.lv, gan zvanot uz ziedojumu tālruni: 90006864 (4,27 EUR ar PVN).

*Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #NVOatbalstaUkrainu

Atpakaļ