X
A A A A A
-A A A+

Rimi Rīgas maratons aicina skriet "Labas gribas kilometrus" un ziedot bērniem ar kustību traucējumiem

Svinot savu 30. jubilejas sezonu, Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu un Latvijas televīziju aicina uzdāvināt sev un maratonam brīnišķīgu dāvanu – pievienoties labdarības iniciatīvai "Kustība par kustību", noskriet no 17. līdz 27. jūlijam jebkuru saviem spēkiem atbilstošu distanci "Labas gribas kilometros" jebkur Latvijā un ziedot bērniem ar kustību traucējumiem. Katrs dalībnieks par piemiņu saņems atšķirības zīmi – spilgti dzeltenas skriešanas apavu auklas.

Skrējiens tiks atklāts 17. jūlija rītā plkst. 8.00 no rīta un noslēgts 27. jūlija pēcpusdienā, tieši Rimi Rīgas maratona 30. jubilejā. Labdarības iniciatīvas kulminācijā 26. un 27. jūlijā ikvienam būs iespēja Rīgas centrā iemūžināt skaistu fotomirkli par piemiņu labdarības iniciatīvai "Labas gribas kilometri". Šo mirkli atzīmēsim arī ar svinīgu ziedojuma pasniegšanu Bērnu Slimnīcas fondam.

Reģistrēties skrējienam var Rimi Rīgas maratona Skriešanas kluba www.rimirigamarathon.com/skriesanasklubs sadaļā Notikumi, izvēloties izaicinājumu "Labas gribas kilometri", un ziedot jau tagad iespējams Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā https://www.bsf.lv/lv/ziedot/kam-ziedot/labas-gribas-kilometri. Ziedot no šodienas var arī visos Rimi veikalos pie kasēm. Pēc iniciatīvas noslēguma katrs ziedotājs vairākos Rimi lielveikalos visā Latvijā varēs saņemt spilgti dzeltenas kurpju auklas, kas kalpos kā atšķirības un atpazīstamības zīme turpmākajos skriešanas pasākumos.

"Pirmais Rīgas maratons norisinājās 1991. gada 27. jūlijā. Maratona 30. jubilejas sezonu esam iecerējuši nosvinēt, palīdzot bērniem, kuriem pašreiz kustību prieks ir liegts. Mums, skrējējiem, katram ir sava motivācija, kāpēc skrienam, – vienam tas sagādā prieku, citam palīdz uzturēt sevi pie labas veselības, vēl kādam tās ir sportiskās ambīcijas, bet līderiem tas ir darbs. Lai kāda būtu skrējēju motivācija, mēs gribam tai pievienot vēl vienu – skriet par tiem, kuri nevar. Skriet un ziedot bērniem ar kustību traucējumiem. Pasaules maratonu praksē ziedojumu vākšana ir ierasta lieta, tāpēc ceram arī Latvijas skrējēju atsaucību. Visiem, kuri ziedos, kā piederības zīmi kustībai dāvināsim koši dzeltenas kurpju šņores," apsola Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords. 

Bērnu Slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa atklāj: "Esmu patiesi priecīga par Rimi Rīgas maratona labdarības iniciatīvu "Kustība par kustību", kas aicina skrējējus būt aktīviem ne tikai sportojot, bet arī ziedojot. Īpaši tāpēc, ka mērķis ir atbalstīt bērnus ar kustību traucējumiem, kuri pašreiz vēl nevar skriet, lai gan ļoti to vēlas. Taču viņu motivācija, cīņasspars un neatlaidība ikdienā ir pielīdzināma maratonistiem, skrienot 42 km distanci."

Atpakaļ