X
A A A A A
-A A A+

Rimi Rīgas maratona “Labas gribas kilometros” saziedo vairāk nekā 20 000 eiro!

Sirsnīgs paldies visiem skrējējiem par labo sirdi❤️

27. jūlija vakarā — tajā pašā dienā, kad 1991. gadā tika dots starts pirmajam Rīgas maratonam, — noslēdzās Rimi Rīgas maratona labdarības iniciatīva “Labas gribas kilometri”, kas tapa sadarbībā ar Rimi, Bērnu Slimnīcas fondu un Latvijas televīziju. Iniciatīva tika rīkota par godu maratona 30. jubilejas sezonai ar mērķi skriet par tiem, kuri nevar, ziedojot bērniem ar kustību traucējumiem. Izaicinājumam Rimi Rīgas maratona virtuālajā Skriešanas klubā reģistrējās 1019 skrējēju, kopā veicot 24 039 kilometrus un saziedojot 21 490 eiro. “Labas gribas kilometru” akcija norisinājās attālināti Rimi Rīgas maratona virtuālajā skriešanas klubā, kas iespēju piedalīties sacensībās un izaicinājumos piedāvā attālināti, skrienot jebkurā Latvijas malā, rezultātus un distances fiksējot ar viedierīču palīdzību.

Svinot savu 30. jubilejas sezonu, Rimi Rīgas maratons aicināja dāvināt gan maratonam, gan katram pašam sev iespēju skriet par tiem, kas nevar, tādējādi pievienojot vēl vienu lielisku motivāciju, lai kustētos, uzturētu sevi formā un skrietu ikdienā. Labdarības iniciatīvas mērķis ir vākt ziedojumus bērniem ar kustību traucējumiem un vienlaikus pievērst uzmanību šo bērnu iesaistīšanai pasākumos un aktivitātēs, ļaujot būt un justies iekļautiem sabiedrībā. Ziedot līdz pat 9. augustam vēl ir iespējams arī Rimi veikalu ziedojumu kastītēs vai ziedojot Mans Rimi lojalitātes programmas uzkrājumus.

Kā simbolisku balvu par pieveiktajiem kilometriem un ziedojumu katrs dalībnieks par piemiņu saņems atšķirības zīmi – spilgti dzeltenas kurpju šņores, kuras no šodienas jau iespējams izņemt Rimi veikalos Latvijā — maratona sezonas notikumu centrā Alfa (Rīga), t/c Spice (Rīga), t/c “Rēzekne” (Rēzekne), “Rimi Cietokšņa” (Daugavpils), “Rimi Rietumu centrs” (Liepāja), Rimi SHM Valmiera (Valmiera), t/c “Tobago” (Ventspils), t/c “Vivo Centrs” (Jelgava).

“Labas gribas kilometru” skrējieniem Rimi Rīgas maratona Skriešanas klubā reģistrējās vairāk nekā 1000 dalībnieku, kuri 11 dienu laikā no 17. līdz 27. jūlijam saskrēja teju 25 000 “Labas gribas kilometrus”. Organizatori cer, ka nākotnē katru “Labas gribas kilometros” savākto kilometru izdosies konvertēt ziedojumā, bet ir vairāk nekā pateicīgi, ka skrējēju komūna bija atsaucīga iniciatīvai.

Skrējēji saziedoja 4053 eiro, kāds privāts uzņēmums noziedoja 2000 eiro, iniciatīvas “sēklas naudai” 2000 eiro ziedoja Rimi un Rimi Rīgas maratons, savukārt Rimi ziedojuma kastītēs tika saziedoti 9461 eiro, bet Rimi lojalitātes karšu ziedojumi sastādīja 1985 eiro. Visbeidzot, Rimi Rīgas maratona reģistrācijas brīdī veiktie ziedojumi sastādīja precīzi 1991 eiro, simboliski atgādinot gadu, kad norisinājās pirmais Rīgas maratons. Līdz šim saziedoto kopējo ziedojuma summu - 21 490 eiro Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords šorīt svinīgi nodeva Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētājai Lienei Dambiņai.

“Paldies visiem skrējējiem par saskrietajiem kilometriem, jo apzināties, ka varam skriet, ir viens, bet apzināties, ka varam skriet par tiem, kuri nevar, ir pavisam kas cits. Liels paldies visiem ziedotājiem par atbalstu bērniem ar kustību traucējumiem! Mēs, Rimi Rīgas maratons, ceram šo labdarības iniciatīvu turpināt kā skaistu ikgadēju tradīciju, kura ar katru gadu uzņem jaudu un aug plašumā kopā ar maratonu,” savu ieceri stāsta Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords.

Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa pauž prieku par saziedoto: “Mīļš paldies ikvienam, kurš piedalījās šajā “Labas gribas kilometru” iniciatīvā un atbalstīja bērnus ar kustību traucējumiem. Priecājamies par katru, kurš varēs saņemt jaunas palīgierīces, lai kustētos, jo ar motivāciju šiem bērniem viss ir kārtībā, un viņus nevar apturēt tāpat kā jebkuru kustīgu un dzīvespriecīgu bērnu.”

Atpakaļ