X
A A A A A
-A A A+

Noslēgusies akcija ”Eņģeļi pār Latviju”, saziedojot rekordlielu summu – 472 388,55 eiro

Ir noslēgusies gada sirsnīgākā labdarības akcija ”Eņģeļi pār Latviju”, kopsummā saziedojot iespaidīgāko summu pēdējo piecu gadu laikā – 472 388,55 eiro, palīdzot 271 bērnam visā Latvijā, kas ir teju divas reizes vairāk nekā sākotnēji plānots.

Labdarības akcija ”Eņģeļi pār Latviju” šogad norisinājās jau 12. gadu, kas kopā ar atbalstītājiem – veikalu tīklu Rimi Latvia un Bērnu Slimnīcas Fondu – aicināja palīdzēt 139 smagi slimiem bērniem, nodrošinot terapijas, medikamentus, palīglīdzekļus, kā arī inovatīvo ārstniecību un palīdzību ārkārtas gadījumos.  Akcijai noslēdzoties, ziedotājiem ir izdevies saziedot 472 388,55 eiro, kas ir iespaidīgākais ziedojums kampaņas piecu gadu laikā. Savāktie līdzekļi spēs palīdzēt 271 bērnam visā Latvijā, kas ir par 132 bērniem vairāk nekā sākotnēji plānots.

Akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” līdzekļu izlietojums

Pateicoties lielajai ziedotāju atsaucībai – vairāk nekā viena trešā daļa iegūto ziedojumu (145 000 eiro) tiks novirzīti atbalstam bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (ABA terapiju apmeklējums, ADOS testi, logopēda nodarbības), kopumā palīdzot 110 bērniem.  Mēnesi garo Intensīvo ABA terapijas kursu, kas ģimenei izmaksātu 1185,8 eiro, jau februārī uzsāka arī mazais Markuss (2,9), kura mamma pauž lielu pateicību ziedotājiem, kas dāvināja to, kas patiesi svarīgs – veselību dēliņam.

”Vēlos teikt lielu paldies Bērnu slimnīcas fondam un ziedotājiem par iespēju iegūt finansiālo palīdzību ABA terapijas kursam. Mūsu dēliņam ir atipisks autisms ar attīstības traucējumiem, un ABA terapija palīdz viņam apgūt iemaņas, kas ir nepieciešamas dzīvei, piemēram, radīt ar pirkstiņu, saprast cilvēku runu u.c.. Dēliņš jau pats mēģina atkārtot dažus vārdus, mācās spēlēties gan ar mantiņām, gan ar citiem bērniem un cenšas apgūt arī pārējās sadzīvei tik nepieciešamās prasmes, kas katram bērniņam kopā ar ABA terapijas klīnisko psihologu tiek sastādītas individuāli,” saka Markusa mamma. 

  • Palīdzību saņems arī 76 bērni ar diabētu, kuriem nepieciešamas ilgstošās glikozes monitorēšanas sistēmas, kas ļauj neierobežoti bieži pārbaudīt glikozes līmeni starpaudu šķidrumā, samazina nepieciešamību durt bērnam pirkstos, lai ņemtu asins paraugus, un palīdz novērst veselības problēmu saasinājumu. Šo sistēmu iegādei tiks novirzīti 109 440 eiro.
  • Ārkārtas gadījumiem tiks novirzīti 90 518,55 eiro no saziedotajiem līdzekļiem Šī summa spēs palīdzēt aptuveni 55 bērniem un palīdzības sniegšana ir uzsākta jau no janvāra. Palīdzība ārkārtas gadījumos sniedz iespēju operatīvi reaģēt, kad bērnam nepieciešama ārstēšana ārpus Latvijas, aviobiļešu un uzturēšanās izdevumu segšanai, nepieciešami papildu izmeklējumi, diagnostika un medikamenti, kuri nav valsts apmaksāti.
  • Tehniskie palīglīdzekļi tiks nodrošināti 20 bērniem ar kustību traucējumiem (ortozes, ortopēdiskie apavi, SPIO apģērbs), kas izmaksās 67 000 eiro.
  •  Klejotājnerva stimulācijas terapija (VNS) tiks nodrošināta diviem epilepsijas pacientiem, kas izmaksās 49 830 EUR, savukārt intrakanālie elektrodi tiks izmantoti epilepsijas ķirurģiskai ārstēšanai 8 bērniem, kas izmaksās 10 600 EUR.

Akcijas ilggadējais atbalstītājs veikalu tīkls RIMI Latvia izsaka pateicību katram, kas iesaistījis, nesavtīgi ziedojot Rimi veikalu ziedojumu kastītēs, mājas lapā mansrimi.lv vai pērkot kādu no piegādātāju akcijas produktiem:

”Ikviens labs darbs iedvesmo citiem – vēl lielākiem un labākiem darbiem. Esam gandarīti, ka ikgadējā akcija ”Eņģeļi pār Latviju” ir guvusi tik lielu atsaucību, tas ir pierādījums, ka kopīgiem spēkiem mēs spējam paveikt ļoti daudz. Vēlamies no sirds pateikties Rimi pircējiem un sadarbības partneriem par kopā paveikto. Turpināsim arī turpmāk kopā darīt lielas lietas un vairot labo!” aicina Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Kanāls TV3, veikalu tīkls RIMI Latvia, Bērnu Slimnīcas Fonds izsaka pateicību līdzcilvēkam, sabiedrības atbalstam un katram ziedotājam, kas dāvināja to, kas ir patiesi svarīgs – veselību un iespēju būt laimīgam!

Atpakaļ