X
A A A A A
-A A A+

"Riepas ar sirdi": 10 gadu laikā Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai saziedots vairāk par 100 tūkstošiem eiro

"101 tūkstotis 450 eiro – tieši tik daudz Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai pēdējo 10 gadu laikā labdarības projekta "Riepas ar sirdi" ietvaros saziedoja uzņēmums Latakko, Pirelli Key Point riepu centri un Latvijas iedzīvotāji, kuri iegādājās PKP tīklā automašīnu riepas", komentē Latakko vadītājs Jevgēņijs Kopilkovs.

Pēdējā gada laikā savāktie ziedojumi 12265 eiro apmērā tika svinīgi nodoti slimnīcai 18. septembrī BKUS Saulaino dienu bibliotēkā.

"Esam gandarīti, ka tieši 2019. gadā, laikā, kad projektam "Riepas ar sirdi" aprit apaļie 10 gadi, mēs pārvarējām 100 000 eiro slieksni un paspējām iegādāties vērtīgu medicīnisko aparatūru bērniem. Šogad Latakko vienojās ar Bērnu slimnīcas fondu par programmas “Mājas parenterālā barošana” tehnikas parka atbalstu". 2019. gadā savāktie ziedojumi tiks izmantoti, lai iegādātos parenterālās barošanas sūkņus Ambix Activ kopā ar transportēšanas somām.

Bez parenterālās barošanas daudzi Latvijas bērni nevarētu izdzīvot

Šobrīd Latvijā ir 8 bērni, kuriem nepieciešama parenterālā barošana jeb speciāli sagatavota medicīniskā šķīduma ievadīšana vēnā; bez parenterālās barošanas šie bērni nevarētu izdzīvot. Lai ilgstoši neuzturētos slimnīcā, vecākiem līdz šim izsniedza infūzijas sūkņus. Taču infūzijas sūkņi nav piemēroti mājas apstākļiem, jo tie ir lieli, smagi, ierobežo ģimenes mobilitāti un nespēj ilgstoši darboties no akumulatora. Ambix Activ sūkņi palīdzēs atrisināt šo problēmu un ik gadu glābt dzīvību vienam vai diviem Latvijas bērniem.

"Esam pateicīgi bērnu slimnīcas ārstiem, speciālistiem, Latakko darbiniekiem un Latvijas iedzīvotājiem, kas turpina iegādāties riepas Pirelli Key Point tīklā un ar katru pirkumu ziedo 1,50 eiro programmas "Riepas ar sirdi" ietvaros. Tas palīdz glābt nenovērtējamās bērnu dzīvības", norāda Jevgēņijs Kopilkovs.

Jevgēņijs atzīmē, ka šogad pieņemts lēmums par projekta paplašināšanu uz Lietuvas un Igaunijas tirgiem, kur sadarbībā ar vietējām ārstniecības iestādēm tiks nodrošināta palīdzība bērnu ārstēšanā, ņemot vērā Latvijā uzkrāto labdarības programmas pieredzi.

Labdarības projekts "Riepas ar sirdi" pastāv 10 gadus. To organizē un atbalsta Latakko un partneri no Pireli Key Point riepu centru tīkla.

Atpakaļ