X
A A A A A
-A A A+

Pusaudžu resursu centrs Liepājā atver pirmo reģionālo filiāli!

19.jūnijā tika oficiāli atklāta Pusaudžu resursu centra filiāle Liepājā, kur palīdzību varēs saņemt jaunieši ar pārmērīgu vielu vai procesu, tostarp, datora vai mobilā telefona, lietošanu. Šī ir pirmā PRC reģionālā filiāle, un jau kopš vakardienas Liepājas jauniešiem, viņu vecākiem un citām apūpes personām ir iespēja pieteikt konsultāciju, zvanot pa tālruni 26623422, rakstot uz e-pastu info@pusaudzim.lv vai arī mājas lapā www.pusaudzim.lv. Pateicoties Labklājības ministrijas piešķirtajam finansējumam, dalība programmā jauniešiem ir bezmaksas!

“Redzot tik daudzus klātesošos Liepājas filiāles atklāšanas pasākumā, ir liela cerība, ka mums kopā izdosies sasniegt labus rezultātus! Jo šī ir sabiedrībā balstīta programma, tāpēc ir ļoti svarīgi savstarpēji sadarboties un apviento visus pieejamos resursus, lai palīdzētu jaunietim veiksmīgi pārvarēt radušās grūtības. Jau plānojot Pusaudžu resursu centru Rīgā, mūsu mērķis bija pakalpojumu organizēt arī reģionos, lai ikvienam jaunietim Latvijā būtu pieejama šāda veida palīdzība. Esmu ļoti pateicīga Labklājības ministrijai par atbalstu un ieinteresētību, jo tikai pateicoties ministrijas piešķirtajam finansējumam varējām spert pirmo soli reģionālās attīstības virzienā. Veidojot filiāli, jutām lielu atsaucību no Liepājas Domes, kā arī no dažādu valsts un pašvaldības institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem, tāpēc esmu pārliecināta, ka Pusaudžu resursu centrs Liepājā ir uz palikšanu!”, Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Nils Konstantinovs, Pusaudžu resursu centra vadītājs: “No divu gadu pieredzes Rīgā mēs redzam, ka PRC ir kļuvis par vietu, kur pusaudži labprāt nāk pēc atbalsta, reizēm arī atvedot līdzi draugus. Domāju, tas ir tādēļ, ka mums izdevies radīt pilnībā drošu, draudzīgu un konfidenciālu vidi, kur pusaudzis var justies saprasts un uzklausīts. Arī mūsu speciālisti un palīdzības piedāvājums ir tāds, kas aktuāls tieši šī brīža pusaudžu problēmām. Tas arī ļāvis ieraudzīt daudz labu rezultātu un pārmaiņu jauniešu dzīvēs – esam ļoti priecīgi, ka tagad varam šāda veida atbalstu piedāvāt arī Liepājas pusaudžiem un viņu ģimenēm.”

 2018.gada aprīlī darbu uzsāka Pusaudžu resursu centrs (PRC) Rīgā, ko ir izveidojis Bērnu slimnīcas fonds kopā ar nozares speciālistiem Latvijā un kura ietvaros tiek realizēta pirmā profilakses tipa sabiedrībā balstīta ambulatorā atbalsta programma pusaudžiem, kuriem konstatēta atkarību izraisošu vielu kaitējoši pārmērīga lietošana vai atkarīgas uzvedības traucējumi. Kopš darba uzsākšanas Rīgā, PRC pēc palīdzības ir vērsušies 125 pusaudži, no kuriem 41 pusaudzis ir veiksmīgi pabeidzis terapiju, savukārt 68 pusaudži šobrīd saņem pakalpojumus. Visi jaunieši programmas ietvaros palīdzību saņem bez maksas, pateicoties Labklājības ministrijas piešķirtajam finansējumam!

 Pēc Pasaules veselības organizācijas datiem, aptuveni 20% jauniešu saskaras ar garīgās veselības problēmām, turklāt lielākā daļa garīgās veselības problēmu aizsākas tieši jauniešu vecuma posmā.

Atpakaļ