X
A A A A A
-A A A+

Jau piekto gadu dārza svētki Bērnu slimnīcā pulcē vairāk kā 300 apmeklētājus

Vakar jau piekto gadu pēc kārtas Bērnu slimnīcas Dārza svētki pulcēja kopā vairāk nekā 300 apmeklētājus – mazos pacientus, vecākus un slimnīcas personālu, lai kopīgi atzīmētu Starptautisko bērnu aizsardzības dienu. Svētku sajūtu nodrošināja ne tikai daudzveidīgās atrakcijas bērniem un veselīgās un sātīgās pusdienas, kuras bija sarūpējuši dažādi restorāni un Latvijas ražotāji, bet arī burbuļu šovs, Latvijas hokeja un basketbola spēlētāju, kā arī “Kids Athletics” jautro stafešu viesošanās, iepriecinot un iedvesmojot bērnus nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.

"Bērnu slimnīca šogad svin 120 gadu jubileju, kad kopā ar ziedotājiem un mazajiem pacientiem esam iecerējuši vairākus svētku pasākumus. Dārza svētki šogad atklāj jubilejas svinības, jo šeit kopā jau piekto gadu pulcējas gan atbalstītāji, gan bērni un viņu vecāki, gan slimnīcas personāls. Bez sabiedrības atbalsta un ziedojumiem Bērnu slimnīcā nebūtu izdevies īstenot daudzas bērnu veselībai un labsajūtai svarīgas lietas, un esam pateicīgi ikvienam, kurš šo gadu laikā ir nācis palīgā. Uzņēmums Maxima Latvija savu atbalstu Bērnu slimnīcai sniedz jau 5. gadu! Mums tas ir ļoti, ļoti svarīgi, jo kopā ir izdevies palīdzēt simtiem priekšlaikus dzimušo bērniņu, kā arī nodrošināt Vecāku mājas darbu! Sabiedrības atbalsts joprojām ir svarīgs, jo ik gadu vairāk nekā 300 bērniem ir nepieciešami ziedojumi, lai uzlabotu veselību. Arī Bērnu slimnīcas attīstība nākamajos 120 gados nav iedomājama bez ziedojumiem, un jau šobrīd top jauni projekti, kas būtiski uzlabos mazo pacientu un viņu vecāku labsajūtu un ārstniecību slimnīcā,”  stāsta Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Iveta Vējones kundze pasākuma atklāšanā atzīmēja: “Dzīve sastāv no maziem priekiem, kurus radām paši vai kurus palīdz radīt draugi un tuvinieki. Pozitīvi emocionāli pārdzīvojumi un atbalsts ļauj pārvarēt grūtības. Sirsnīgs paldies visiem Dārza svētku pasākuma organizatoriem un dalībniekiem! Esmu pārliecināta, ka smiekli un jautrs noskaņojums palīdzēs atveseļoties mazajiem pacientiem.”

“Ģimeņu un bērnu labklājība vienmēr ir bijusi viena no „Maxima Latvija” prioritātēm, tādēļ jau piecus gadus ejam roku rokā kopā ar Bērnu slimnīcas fondu, kopā veidojot labāku ikdienu bērniem un vecākiem, kam kāds laiks ir jāpavada slimnīcā.  Piecu gadu sadarbības laikā bērnu labklājībai slimnīcā ir tikuši novirzīti 302 000 eiro un aizsāktas vairākas nozīmīgas iniciatīvas.  Īpaši man ir liels prieks, ka mums ir izdevies iedibināt Bērnu slimnīcas dārza svētkus kā jauku tradīciju jau piecu gadu garumā, jo šodienas svētku mērķis ir katram no mazajiem pacientiem uzdāvināt svētku sajūtu un ļaut izpriecāties no sirds,” stāsta “Maxima Latvija” valdes loceklis Jānis Vanags.

Dārza svētku laikā bērni kopā ar Latvijas sieviešu izlases basketbolistēm mērojās spēkiem metienu konkursā, bet jau vēlāk ne tikai bērni, bet arī pieaugušie iesaistījās spraigā galda hokeja turnīrā ar hokeja kluba „Dinamo Rīga” spēlētājiem, radot daudz patīkamu emociju un īsti sportisku azartu. Tāpat bērniem bija iespēja iemēģināt prasmes vieglatlētikā, kopā ar Latvijas Vieglatlētikas savienības sarūpētajām “Kids Athletics” aktivitātēm.

Paralēli fiziskajām aktivitātēm bērni varēja piedalīties radošajās darbnīcās, spēlēt milzu spēles, kā arī iemūžināt svinības interesantās fotogrāfijās un vērot burbuļu šovu.

Par svētku galdu, piedāvājot daudzveidīgas un veselīgas ēdienkartes, Dārza svētkos bija parūpējušies 16 dažādi restorāni un pavāri. Viņu vidū: “Maxima” gatavo ēdienu līnija “Meistara Marka”, restorāns „Neiburgs”, restorāns „Stockpot”, eko un dabas lietu veikals „UNCE”, Mālpils muižas restorāns, restorāns „36. līnija”,  restorāns „Entresol”, picērija „Pica Lulū”, saldējums „Bliss Gelato”, viesnīcas „Mercure Riga Centre” restorāns, „Pullman Riga Old Town” restorāns, dzērieni no Valmiermuižas alus darītavas,  „Rāmkalni”,  „Kempinski Riga” restorāns,  „Ozo” restorāns un  restorāns  „Bao Bun”.

Dārza svētkiem tapt palīdzēja Bērnu slimnīcas fonda ilggadējs sadarbības partneris un lieldraugs – mazumtirdzniecības veikalu tīkls „Maxima Latvija”.

Atpakaļ