X
A A A A A
-A A A+

Bērnu slimnīcā atklāta Klusuma telpa.

8.maijā Bērnu slimnīcas novietnē Torņkalnā, pateicoties uzņēmuma “Mikrotīkls” atbalstam, tika atklāta Klusuma telpa. Tā ir veidota bērnu vecākiem un tuviniekiem, lai slimnīcas ikdienas vidū viņi drošā atmosfērā rastu mieru, vienatni, tiktu galā ar domām un emocijām, iegūtu spēku un iedvesmu, lūgtu un meditētu - ikviens, neatkarīgi no reliģiskās vai konfesionālās piederības un pasaules uzskata. Kaspara Zemīša ģitāras skaņas atklāšanas pasākumā radīja meditatīvu un mierinošu noskaņu- tieši tādu, kā telpas idejas autori bija iecerējuši sniegt bērnu vecākiem. Iecere par šādu vietu slimnīcā bija jau sen, jo līdz šim vecākiem nebija atsevišķas telpas, kur pabūt vieniem klusumā un mierīgā gaisotnē. Telpas autori “BB studija”, arhitektes Dace Putniņa un Marita Sīmane, kā arī Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu slimnīcas pārstāvji kopīgi domāja, kā telpu izveidot tādu, kas atbilstu pēc iespējas plašākām vecāku vajadzībām, kādas novērojam ikdienā slimnīcā. Bērna nokļūšana slimnīcā vecākiem vienmēr ir pārdzīvojums, jo īpaši, ja bērnu skārusi smaga slimība vai ir jāpiedzīvo bērna nāve, tāpēc atbalsts ir ļoti, ļoti svarīgs. Dažkārt vecāki min, ka vienkārši vēlētos paraudāt, bet ne palātā un sava bērna klātbūtnē, tāpēc Klusuma telpā paredzēti krēsli, kur vecāki var norobežoties no citiem telpas apmeklētājiem.

Bērnu slimnīcas bērnu fonda izpilddirektore Ieva Lejniece: „Ikdiena lielākai daļai no mums paiet steigā, laikam paskrienot dažkārt pat nemanot, savukārt, nonākot slimnīcā, laiks pēkšņi ir šķietami ļoti daudz, emociju ļoti daudz, visa kā jauna tik daudz - tikai līdz šim trūka kas ļoti būtisks – iespēja pabūt savā privātajā telpā, dažreiz pat ļoti ilgstoši. Vecākiem ir jābūt stipriem un atbalstošiem savu bērnu priekšā, atbildīgiem un apzinīgiem ārstu un medicīnas personāla priekšā, bet ikvienam – arī slimnīcas darbiniekiem ir nepieciešama telpa, kurā mēs varam būt paši, īsti, ar savām emocijām, kurā kaut uz īsu brīdi atpūsties. Patiess prieks un gandarījums, ka mums visiem kopā ar projekta komandu ir izdevies panākt lielisku rezultātu.”

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols:” “Kad saslimst bērns, visas domas un enerģija tiek veltītas bērna atlabšanai. Tas ir emocionāls un arī psiholoģiski grūts laiks ne vien ģimenei, bet arī slimnīcā strādājošajiem. Ik dienu mēs sadarbojamies ar teju 1000 ģimenēm un dzīvojam līdzi katra bērna stāstam. Ir reizes, kad mirklis miera nepieciešams arī ārstam, māsai un citiem slimnīcā strādājošajiem, lai atjaunotu iekšējo spēku un turpinātu palīdzēt. Klusumam ir īpaša vieta katra cilvēka dzīvē. Atsaucoties uz kāda autora teikto, - klusums ir vieta jeb stāvoklis, kur nekas netiek pateikts, taču viss tiek saprasts. Tieši klusums ir tas, kas apstrādā visas lietas un emocijas. Klusuma telpa ir neatsverams ieguvums un atbalsts katram no mums. Esam ļoti pateicīgi, ka ar ziedotāja un Bērnu slimnīcas fonda atbalstu varam sagādāt šādu dāvanu Bērnu slimnīcas 120 gadu jubilejā”.

Klusuma telpa ir tikai viens no projektiem, kas tapis pateicoties SIA “Mikrotīkls” atbalstam. 2015.gada nogalē Bērnu slimnīcas fonds no SIA “Mikrotīkls” saņēma lielāko ziedojumu fonda pastāvēšanas vēsturē – 1 miljonu eiro, savukārt 2017.gada nogalē uzņēmums fondam ziedoja vēl 250 tūkstošus eiro! Ar uzņēmuma atbalstu 2 gadu laikā īstenotas daudzas vērtīgas ieceres, kas jau šobrīd būtiski uzlabo pacientu apstākļus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, nodrošina medicīnas personālam iespējas papildināt zināšanas un pieredzi, kā arī palīdz realizēt slimnīcas attīstībai svarīgus projektus. Vislielākais atbalsts 297 252 eiro apmērā ir ticis novirzīts Hematoonkoloģijas nodaļai, sarūpējot nodaļas telpām aprīkojumu, kas uzlabo mazo pacientu un viņu vecāku apstākļus ārstējoties slimnīcā, ieguldot speciālistu zināšanās un apmācībā, kā arī sniedzot psiholoģisku atbalstu gan bērnu vecākiem, gan nodaļas speciālistiem. Vairāki projekti onkoloģijas pacientu atbalstam tiek īstenoti šobrīd, tai skaitā jauna, īpaši šai pacientu grupai piemērota rotaļu un atpūtas laukuma izveide, kuru plānots atklāt šī gada vasarā.

Kopumā no “Mikrotīkls” ziedojuma izlietoti 853 557.33 eiro, īstenojot 17 projektus un turpinot darbu pie 11 projektiem, kurus plānots pabeigt šī un nākamā gada ietvaros. Pavisam drīz bērniem būs pieejamas jaunas operāciju pidžammas, kas top sadarbībā ar vietējo ražotāju HEBE, savukārt Psihiatrijas klīnikas dienas stacionāra pacientiem būs sarūpēts aprīkojums, kas uzlabos terapiju un palīdzēs mazināt bailes un uztraukumu pirms konsultācijas pie speciālistiem. Ar “Mikrotīkls” atbalstu plānots ieviest arī jaunu terapijas veidu Bērnu slimnīcas Psihiatrijas klīnikā – ABA terapiju.

Atpakaļ