X
A A A A A
-A A A+

Eņģeļi pār Latviju akcijā saziedotais palīdzēs 152 bērniem visā Latvijā

Labdarības akcijā saziedoti 249 695.56 EUR, rodot iespēju palīdzēt 152 bērniem.

Labdarības akcijas Eņģeļi pār Latviju laikā, kas šogad norisinājās no 14. novembra līdz 28. februārim, saziedoti 249 695.56 EUR, kas ir lielākā saziedotā summa pēdējo trīs gadu laikā, rodot iespēju palīdzēt 152 bērniem visā Latvijā.

Labdarības akciju jau 11 gadus organizē kanāls LNT un uzņēmums Rimi Latvia sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu un Norvik Banku.

“Veselības jomā Latvijā notiek regulāras izmaiņas, kas ietekmē arī bērnus, kuriem nepieciešama dažāda veida palīdzība veselības uzlabošanai. Šogad pirmo reizi sākām organizēt palīdzību arī bērniem ar autismu un citām garīgās veselības problēmām, un bijām ļoti priecīgi par līdzcilvēku atsaucību un vēlmi palīdzēt. Līdzās šiem ir arī citi bērni ar ļoti smagām saslimšanām, kuriem šobrīd ir iespēja veikt operācijas tepat, Bērnu slimnīcā, taču tās nav valsts apmaksātas. Katram bērnam ar akcijas laikā saziedoto summu varam palīdzēt praktiski uzlabot savu veselību un pašsajūtu. Pozitīvo rezultātu mēs redzam, satiekot bērnus, kam palīdzību sniedzām iepriekšējos gados. Mēs pat nevaram aptvert, kas notiktu, ja nebūtu šāda labdarības akcija, un cik ļoti grūtā situācijā nonāktu simtiem ģimeņu visā Latvijā, kuru bērniem ir nopietnas veselības problēmas. Sirsnīgi pateicamies visiem, kuri iesaistījās, ziedoja vai kā citādi palīdzēja, lai arī šogad bērni saņemtu viņiem nepieciešamo atbalstu,” pateicību pauda Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Saziedoto atbalsta līdzekļu sadalījums ir šāds – LNT labdarības koncerta “Eņģeļi pār Latviju” laikā saziedoti 99 478,92 eiro, portāla bsf.lv kontā - 40 323,54 eiro, savukārt Rimi un Supernetto veikalu tīkla ziedojumu kastītēs, kā arī iegādājoties sadarbības partneru īpašās Eņģeļi pār Latviju preces, saziedoti 109 893 eiro, kas ir lielākā summa mūsu sadarbības vēsturē.

“Šajā akcijā esam pieredzējuši lielāko sabiedrības atbalstu, vēlreiz apliecinot, ka mums rūp līdzcilvēku dzīvesstāsti, un esam gatavi sniegt palīdzīgu roku viens otram situācijās, kad ar paša spēkiem un iespējam ir par maz. Ikdienā redzam, ka palīdzība nepieciešama gan lieliem, gan maziem visdažādākajos dzīves brīžos, taču akcija Eņģeļi pār Latviju kļuvusi par mūsu gada nogales tradīciju, sniedzot atbalstu tiem, kuriem lielākā dāvana ir tieši veselība,” stāsta Dace Preisa, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

Šogad atbalsts veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanai ir vajadzīgs bērniem ar dažādām veselības problēmām – 39 bērniem ar autismu tā ir ABA terapija un dažādu funkcionālo speciālistu palīdzība, kā piemēram, audiologopēds un fizioterapeits, trīs bērniem nepieciešama speciālā pārtika, 10 bērniem – ortozes vai kāds cits palīglīdzeklis staigāt prasmes uzlabošanai, 20 bērniem nepieciešami ārstu rekomendēti medikamenti, kas nav valsts apmaksāti, 15 bērniem ar smagām alerģijām, kas izraisa smagu niezi un ādas bojājumus, jānodrošina speciāls apģērbs un pārsēji, kādus var lietot mājas apstākļos, 3 bērni gaida operācijas, kas nav valsts apmaksātas, 8 bērniem šogad nepieciešamas dažādas palīgierīces, lai bērni varētu uzturēties mājās, un vēl 54 bērns gaida palīdzību, sākot no diagnostikas līdz atbalstam, kas saistīts ar ārstēšanos ārpus Latvijas. Visas iepriekšminētās veselības vajadzības bērniem ir ārstu rekomendētas, bet nav valsts apmaksātas, un bērnu vecākiem nav iespējas pašu spēkiem to nodrošināt. Pateicoties līdzcilvēku ziedojumiem, šogad varēsim nepieciešamo palīdzību nodrošināt visiem bērniem, kuriem tā ir nepieciešama.

Jau janvārī Bērnu slimnīcas fonds uzsāka palīdzības sniegšanu vairākiem bērniem, tai skaitā akcijas vēstnešiem – Verai, Mišam un Albertam. Verai marta sākumā bija konsultācija, kurai fonds bija piesaistījis speciālistu no Igaunijas, lai varētu piemeklēt atbilstošas ortozes. Mišam janvārī un februārī tika apmaksātas pirmās logopēda nodarbības, un pavisam drīz puika uzsāks arī ABA (Applied Behavior Analysis jeb praktiskā uzvedības analīze) terapiju, savukārt Alberts, pateicoties ziedotājiem, jau aktīvi apmeklē ABA terapijas nodarbības.

Atpakaļ