X
A A A A A
-A A A+

Sarūpēti jauni krēsli mazo pacientu vecākiem

Pateicoties ziedojumiem, Bērnu slimnīcas jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas mazo pacientu vecākiem ir sarūpēti 29 jauni un ērti specializētie krēsli, kas ne tikai atvieglos bērnu vecāku ikdienu, bet palīdzēs arī mazajiem ātrāk veseļoties un augt lieliem! Šī gada pavasarī labdarības akcijas ietvaros Rimi un Supernetto veikalu tīklu klienti saziedoja 21 483,76 eiro specializētu krēslu iegādei, lai palīdzētu tiem mazajiem pacientiem un viņu vecākiem, kuri ikdienā ilgstoši tur mazuli tā sauktajā ķengura metodē, tādejādi veicinot ātrāku un veiksmīgāku bērna atveseļošanos un augšanu.

“Jau gandrīz nedēļu mūsu pašu mazāko pacientu māmiņas un tēti var ne tikai sev, bet arī bērniņam atbilstošā un ērtā veidā sniegt atbalstu. 17.novembris pasaulē tiek atzīmēta kā priekšlaikus dzimušo bērnu diena, un man ir liels prieks, ka mēs kā līdzcilvēki turpinām uzlabot priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpi un sniedzam atbalstu viņu vecākiem. Sirsnīgs paldies visiem, kuri gan šoreiz, gan citās reizēs rūpējas par mūsu priekšlaikus dzimušajiem bērniem, sniedzot pavisam konkrētu un ļoti vajadzīgu palīdzību!” pateicību pauda Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Mazie pacienti, kuru svars dažkārt nesasniedz pat vienu kilogramu, Bērnu slimnīcā ikdienā uzturas īpašās gultās vai inkubatoros, un ir pieslēgti daudziem aparātiem, kas ļauj viņiem augt, kļūt stiprākiem un veseļoties. Taču ar to ir par maz, jo katram mazulim ikdienā nepieciešams arī mammas un tēta pieskāriens. Pasaulē ir plaši izplatīta un uz zinātniskiem pierādījumiem balstīta terapijas metode, kas zināma kā ķengura metode, kad mamma un tētis ilgstoši tur bērnu uz krūtīm. Iespēja būt cieši blakus un sajust vienam otru ir svarīga gan bērnam, gan viņa vecākiem, kuriem šis ir emocionāli un arī fiziski grūts laiks.

“Kopā mēs esam paveikuši lielu darbu un varam būt lepni! Sākotnēji kopā ar Bērnu slimnīcas fondu cerējām savākt vismaz 15 000 eiro specializēto krēslu iegādei, tāpēc no sirds pateicamies ikvienam Rimi un Supernetto apmeklētājam visā Latvijā, kuri palīdzēja piepildīt šo sapni par iespējām nodrošināt vecākiem un bērniem atveseļošanās procesam piemērotus apstākļus,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Katru gadu Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā ārstējas aptuveni 300 bērni no visas Latvijas, kuri ir piedzimuši priekšlaikus vai ir ar nopietnām veselības problēmām. Lai palīdzētu mazajiem pacientiem atveseļoties un izaugt lieliem, nodaļa ir aprīkota ar mūsdienīgām tehnoloģijām, un par bērnu veselību rūpējas pieredzējuši un zinoši ārsti un medmāsas.

Labdarības akcijai varēja ziedot no 23. marta līdz 26. aprīlim visos Rimi un Supernetto veikalos visā Latvijā, kā arī ziedojot Mans Rimi naudas uzkrājumu Rimi kioskos, mājas lapā www.mansrimi.lv, un Bērnu slimnīca fonda mājas lapā www.bsf.lv.

Atpakaļ