X
A A A A A
-A A A+

Pieejama grāmata par priekšlaikus dzimušu bērnu aprūpi

No šodienas pieejama Latvijā pirmā grāmata par priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpi „Es piedzimu agrāk”.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Vecāku mājā tika prezentēta Latvijā pirmā grāmata par priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpi „Es piedzimu agrāk”. No šodienas mammām un tētiem grāmata pieejama dzemdību nodaļās visā Latvijā, kā arī ar tās saturu ir iespējams iepazīties un lejupielādēt Vecāku mājas patrona „Maxima Latvija” ģimeņu atbalsta programmas mājas lapā – http://www.augosai.lv/category/noderigi/es-piedzimu-agrak/.

Ik gadu Latvijā pirms laika piedzimst aptuveni 6% bērniņu, no kuriem Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Neonatoloģijas klīnikā aptuveni 300 priekšlaikus dzimušiem bērniem tiek sniegta īpaša medicīniska aprūpe līdz brīdim, kad veselības stāvoklis ir pietiekami stabils, lai dotos mājās. Grāmata „Es piedzimu agrāk” ir pirmā un šobrīd vienīgā Latvijā radītā grāmata, kurā apkopoti padomi un skaidrojumi vecākiem par priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpi, lai mazinātu ar neziņu saistītās bailes un palīdzētu savam bērniņam un sev tikt pāri šim īpašajam un sarežģītajam laikam. Tāpat grāmata vecākiem sniedz iespēju sekot līdzi bērna veselībai, izejot pa slimnīcas durvīm. „Es piedzimu agrāk” ir autoru komandas – vecāku, ārstu, atbalsta speciālistu – gandrīz divu gadu ilga kopdarba rezultāts.

Neonatoloģe Dr. Dace Tropa, viena no grāmatas līdzautorēm, norāda, ka grāmata „Es piedzimu agrāk” ir kā pirmais mierinātājs, uzmundrinātājs, skolotājs un informācijas avots vecākiem, kam mazuļi piedzimuši agrāk: „To neviens negaida, bieži par to nedomā, bet katrs desmitais jaundzimušais pasaulē nāk priekšlaikus. Bērniņš piedzimst mazāks svarā, bet pats svarīgākais – mazāk piemērots dzīvei ārpus mammas organisma.” Dr. D.Tropa uzsver, ka tas ir grūts sākums dzīvei, taču ļoti daudzie, brīnumainie dzīves stāsti ir pierādījuši, ka bērniņam – arī ļoti maziņam – ir iespējas izaugt lielam un veselam.

„Bērnu slimnīcā ir nodaļas, kurām pacientu vecāki ir tik pateicīgi, ka ziedo vēl ilgus gadus pēc tam, kad bērniņš ir izrakstīts no slimnīcas. Priekšlaikus dzimušo bērnu nodaļa ir viena no tām, un šoreiz esam bezgala pateicīgi mammai Baibai Lācei par viņas ziedojumu – bez viņas entuziasma un apņēmības, kā arī personīgās pieredzes šis projekts nebūtu izdevies,” stāsta Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa, īpaši norādot uz grāmatas līdzautores, divu priekšlaikus dzimušu bērniņu māmiņas, Baibas Lāces darbu, kā arī atbalstītāju ieguldījumu, kas ļāva dakteru un māsiņu ilgi lolotajai iecerei īstenoties.

Mazumtirdzniecības tīkls SIA „Maxima Latvija”, kopš pagājušā gada kļuvis par Vecāku mājas patronu, aktīvi iesaistās Bērnu slimnīcas fonda, Vecāku mājas un BKUS īstenotajos projektos. „Kopš esam kļuvuši par Vecāku mājas lieldraugu Bērnu slimnīcā aci pret aci satiekamies ar cilvēkiem, ģimenēm, kurām varam sniegt palīdzību. Šī grāmata priekšlaikus dzimušo bērnu vecākiem būs kā pavadonis laikā, kad bērniņš atstās slimnīcu un visas rūpes un situācijas novērtējums jāuzņemas vecākiem pašiem. Gribētu arī uzsvērt, ka tā ir pieejama ikvienam mūsu ģimeņu atbalsta programmas „Augošai Latvijai” mājas lapā www.augosai.lv,” stāsta SIA „Maxima Latvija” Zīmola vadītāja Viktorija Gulbe.

Grāmatas izveidošana tapusi sadarbībā ar Vecāku mājas patronu, mazumtirdzniecības tīklu SIA „Maxima Latvija”, ilggadēju Bērnu slimnīcas atbalstītāju SIA „Poligrāfijas grupa Mūkusala”, uzņēmumiem „Johnson& Johnson”, „Antalis”, „Sappi” un tipogrāfiju „Veiters”. 

Sirsnīgs paldies arī restorānam 32.augusts par cienasta un dāvaniņu sarūpēšanu grāmatiņas atklāšanas svētkos.

Atpakaļ